Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

W Niedzielę Dobrego Pasterza we wszystkich kanonickich parafiach będziemy modlić się za kapłanów i w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Będzie to również okazja do zapoznania się z istniejącą od szesnastu lat Wspólnotą Modlitwy za Kapłanów i w intencji Powołań Kapłańskich i Zakonnych.

 

Wspólnota powstała w 2000 roku z inicjatywy Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. W ciągu szesnastu lat do wspólnoty dołączyło kilkaset osób z całej Polski. Przez różne formy modlitwy członkowie wspólnoty modlą się za kapłanów i o powołania - w czwartki uczestniczą we Mszy św, adorują Najświętszy Sakrament, modlą się Słowem Bożym, odmawiają różaniec, Liturgię Godzin, chodzą na ulubione nabożeństwa lub ofiarują własne cierpienie i uczynki miłosierdzia.

Osoby pragnące przyłączyć się do Wspólnoty proszone są o przysłanie papierowego zgłoszenia, które dostępne jest w kanonickich kościołach i kaplicach lub napisanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu należy podać imię i nazwisko, adres do korespondencji oraz dobrowolną formę modlitwy za kapłanów i w intencji powołań.

Dwa razy do roku członkowie wspólnoty spotykają się w Gietrzwałdzie, aby poznać się i przeżyć wspólnie trzydniowe rekolekcje. Informacje o rekolekcjach i zapisy: Dom Pielgrzyma w Gietrzwałdzie - tel. 89 512 31 02 w. 220.
Najbliższe teraminy rekolekcji: 25 - 27.11.2016 oraz 21-23.04.2017 r.

Kanonicy.pl