Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

W drugim tygodniu zimowego wypoczynku grupa ERM-itów i sympatyków radosnej zabawy wzięła udział w feriach jakie odbyły się w Parafii NSJ w Ełku. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań były słowa: „Nowy Człowiek-Dziecko Boga”. Czterodniowy wypoczynek rozpoczęliśmy od spotkania Jezusa nad rzeką Jordan, gdzie byliśmy świadkami chrztu i gdzie dane nam było usłyszeć głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany-Jego słuchajcie”. Znad Jordanu przenieśliśmy się do Polski by uczestniczyć w Chrzcie Mieszka I i dziękować Bogu za zasiane ziarno wiary w naszym narodzie.

Wdzięczni Bogu za początki chrystianizacji naszej Ojczyzny powróciliśmy do dnia naszego chrztu. Każdy z uczestników wykonał własną szatę Dziecka Bożego. Przyodziani w ozdobne białe szaty na nowo rozpaliliśmy płomieniem łaski w naszych sercach . A dotykając wody chrzcielnej i czyniąc znak krzyża przy naszej chrzcielnicy wyznaliśmy wiarę w Trójjedynego Boga. Nie zabrakło też czasu na radosną zabawę, śpiew, jazdę na łyżwach czy dobry film. I tak oto grupka niemal dwudziestu uczestników w radosnej atmosferze odnowiła w sobie prawdę iż wiara na chrzcie wlana to początek drogi którą idzie Człowiek Nowy. 
Za wspólnie przeżyte cztery dni i niegasnący entuzjazm dziecięcych serc wszystkim uczestnikom gorąco dziękuje s.Ernesta prowadząca Ferie w Sercu.

Kanonicy.pl