Przed nami wigilia Bożego Narodzenia. W kościele NSJ w Ełku Msze św. w sobotę, 24 grudnia zostaną odprawione o godz. 6.30 (roraty) i 12.00. Po Mszy św. południowej kościół zostanie zamknięty do późnych godzin wieczornych.

W wigilijny wieczór zasiądźmy do rodzinnej wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie szczerych i serdecznych życzeń.

Niech ten wieczór będzie chwilą przebaczenia i pojednania. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zachowajmy także nasze polskie i narodowe zwyczaje i niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. 

 

O godz. 18.00 w TVP 1 rozpocznie się transmisja koncertu z naszej bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. W obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy, władz Krakowa i księży kanoników polscy artyści zaprezentują najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Uroczysta Pasterka w naszym kościele zostanie odprawiona w sobotę o godz. 24.00. Zgromadźmy się na tej wyjątkowej Eucharystii w tę świętą noc, aby jako pierwsi uczcić Boże Narodzenie. Serdecznie zapraszamy!