Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Od 18 do 25 stycznia 2017 r. będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Ełku wierni różnych wyznań będą spotykali się w duchu jedności na nabożeństwach ekumenicznych oraz koncertach. Z udziałem duchownych i wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego, Kościoła Greckokatolickiego, Kościoła Prawosławnego, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego odbędą się w Ełku następujące spotkania i nabożeństwa ekumeniczne:
– 18 stycznia (środa) o godz. 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna – spotkanie ekumeniczne na temat: „Konflikty w świecie a religie”.
– 19 stycznia (czwartek) o godz. 9.00 – cerkiew prawosławna – Liturgia Jordanu.
– 20 stycznia (piątek) o godz. 18.00 – zbór ew.-metodystyczny – koncert zespołu Gospel Ełk.


– 22 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 – katedra pw. św. Wojciecha – Msza św. o zjednoczenie chrześcijan pod przewodnictwem ks. Biskupa.
– 24 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 – kościół pw. MB Królowej Apostołów – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Modlitwę prowadzą Rodziny Nazaretańskie.
– 25 stycznia (środa) o godz. 18.30 – kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Nieszpory Ekumeniczne z udziałem Domowego Kościoła.
– 26 stycznia (czwartek) o godz. 18.30 – kościół pw. św. Tomasza Apostoła – nabożeństwo do Ducha Św. Modlitwie przewodniczy Ruch Odnowy w Duchu Św.
– 27 stycznia (piątek) o godz. 18.00 – kościół pw. Chrystusa Sługi – nabożeństwo ekspiacyjno-przebłagalne do Miłosierdzia Bożego za grzechy podziału, prowadzenie: wspólnota neokatechumenalna.
– 29 stycznia (niedziela) o godz. 11.00 – zbór ew.-metodystyczny – nabożeństwo ekumeniczne na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kanonicy.pl