Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

O Wieczorach Uwielbienia rozmawialiśmy z Ks. Proboszczem Łukaszem Grzechcą CRL.
– Ksiądz Proboszcz wprowadził cykliczne Wieczory Uwielbienia i niejako samoistnie zawiązała się nowa wspólnota parafialna. Jak wytłumaczyć duże zainteresowanie tym sposobem wielbienia Boga?
– „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego" (J 7,37-39). Człowiek potrzebuje wyciszenia, medytacji i modlitwy. Wieczór uwielbienia to czas kiedy uwielbiamy Boga i zanosimy do Niego swoje prośby. To też czas, w którym po prostu pokazu-jemy jak bardzo Go kochamy. Poświęcając ten czas Jemu, pokazujemy – kto jest dla nas ważny. Trzeba nam się zatrzymać w biegu szarej codzienności, aby „naładować swoje akumulatory duchowe” i wyjść ze spotkania z naszym Panem z nowymi siłami, entuzjazmem i radością. Tylko po spotkaniu z Nim, umocnieni Jego mocą, możemy w pełni o Nim świadczyć wśród świata.


– Kiedy będzie miał miejsce kolejny Wieczór Uwielbienia?
– W naszej parafii spotykamy się zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy więc już na 29 stycznia o godz. 19.00.
– Najświętszy Sakrament możemy adorować w naszej świątyni codziennie...
– Tak, od poniedziałku do soboty od Mszy św. porannej o 6.30 aż do godz. 18.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Ale także w niedzielne popołudnie. Każdy z nas powinien więc znaleźć czas, kiedy może wejść do świątyni na modlitwę przy Jezusie Eucharystycznym.

Kanonicy.pl