Wielki Tydzień rozpoczyna się już niebawem – 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i orędzie Męki. Uroczysta Msza święta z wejściem procesyjnym o godz. 11.30. Zgromadźmy się z palmami przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 11.15. Po tej Mszy św. zostanie przeprowadzony konkurs palm.

Procesja upamiętniająca mesjaniczny wjazd Chrystusa do Jerozolimy ma charakter świąteczny i ludowy. W swoich domach i w miejscach pracy wierni chętnie przechowują palmy i gałązki z oliwek lub innych drzew, pobłogosławionych i niesionych w procesji. Palmę przechowuje się przede wszystkim na świadectwo wiary w Chrystusa, Króla mesjańskiego, i Jego paschalnego zwycięstwa.

 

Ci, którzy nie zdążyli się zaopatrzyć wcześniej w palmy, będą mogli nabyć krzyżyki wykonane z liścia palmowego w cenie 2 zł. Krzyżyki palmowe są ręcznie wykonywane przez całe rodziny z ubogich rejonów Tanzanii. Pozwala to mieszkającym tam ludziom na przetrwanie w bardzo trudnych warunkach. Zysk ze sprzedaży  jest przeznaczony na budowę szkół i ośrodków zdrowotnych.

Z okazji XXXII Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp Jerzego Mazura w katedrze pw. św. Wojciecha o godz. 14.00. Szczególnie zapraszamy na tę uroczystość młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.