Już w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, imieniny będzie obchodził ks. Marian Wojtkowiak CRL. Msza Św. w intencji księdza solenizanta zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego solenizanta, który w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia posługi kapłańskiej.

W uroczystość św. Wojciecha, patrona diecezji ełckiej, 24 kwietnia 2017 r. w ełckiej katedrze odbyło się doroczne święto jubileuszy święceń kapłańskich i profesji zakonnych.  Ks. Marian Wojtkowiak CRL uczestniczył w uroczystej Mszy św. w katedrze ełckiej sprawowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura.

Bp Mazur w homilii przypomniał, że to szczególny rok jubileuszowy. Jest to bowiem rok 25-lecia naszej diecezji, jubileusz 100-lecia objawień fatimskich, 140-lecia objawień gietrzwałdzkich, 300 lat od koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, 100-lecia od śmierci św. Brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego, którzy zostali ogłoszeni patronami tego roku.