W czwartek, 15 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywane uroczystością Bożego Ciała. Obowiązkiem każdego katolika jest udział we Mszy św. w tym dniu. W kościele Najświętszego Serca Jezusowego porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta Msza św. przy pomniku św. Jana Pawła II zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w naszym kościele. 

 

– Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji wszystkich wiernych, asystę procesyjną, niosący sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiatki, służbę liturgiczną, oraz dzieci pierwszokomunijne w albach – zachęca ks. Łukasz Grzechca CRL, proboszcz parafii NSJ w Ełku. – Zbiórka przed kościołem o godz. 10.30, a następnie przejście na Plac Św. Jana Pawła II. Wszystkich mieszkających przy trasie procesji prosimy o przyozdobienie okien i balkonów obrazami i symbolami religijnymi. 

Z racji uroczystości Bożego Ciała kancelaria w czwartek będzie nieczynna. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej procesja wokół kościoła wraz z nabożeństwem. Serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną i asystę procesyjną.