Za nami Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bardzo wielu ełczan przybyło na plac Jana Pawła II na Mszę św. i na procesję ulicami naszego miasta.

– Eucharystia jest darem obecności Chrystusa w Kościele i dla Kościoła – mówił ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. – Nie możemy żyć bez daru Pana, bez dnia Pańskiego. Nie możemy żyć bez Eucharystii. Nasza obecność tutaj na Mszy świętej i procesji świadczy o tym, że jest w nas pragnienie spotkania się z żywym Jezusem Chrystusem.

W procesji licznie zgromadzeni wierni przeszli ulicami Ełku, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. W tym roku ołtarze nawiązywały przede wszystkim do jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Czwarty ołtarz przygotowała parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Krótką homilię przy tym ołtarzu wygłosił ks. Dawid Kover CRL.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę ołtarza – mówi ks. Łukasz Grzechca CRL, proboszcz parafii NSJ. – Dziękujemy także całej asyście procesyjnej i mieszkańcom, którzy przyozdobili okna i balkony symbolami religijnymi.