Za nami uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, doroczny odpust w naszej parafii. W tym roku główną sumę odpustową sprawował ks. Tomasz Tyszkiewicz CRL, pochodzący z naszej parafii, obecnie posługujący w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, a wkrótce w parafii pod wezwaniem… Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku.

Po Mszy św. i procesji z Najświętszym Sakramentem, parafianie i przybyli do nas goście, ze śpiewem na ustach przemaszerowali z kościoła na plac przy plebanii, gdzie odbył się festyn, przygotowany przez Radę Parafialną. Nie brakowało poczęstunku: bigosu, kiełbasek i kaszanki z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, przepysznych ciast i napojów.  Atrakcje przygotowano i dla dzieci i dla starszych: strzelnica, plac zabaw i animacje przy przedszkolu „Perełka”, pokaz sprzętu bojowego Wojska Polskiego i wozu strażackiego.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji odpustowej , chórowi, organiście, pani Marcie, scholi dziecięcej, scholii z Wieczorów Uwielbienia, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom. Dziękujemy wszystkim kapłanom za obecność i wspólną modlitwę. Słowa wdzięczności kierujemy ku dobrodziejom: Urzędowi Miasta Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Wójtowi Gminy Ełk, Komendantom Straży Pożarnej i Policji oraz Straży Miejskiej, Wojsku Polskiemu, Parafialnemu Zespołowi Caritas, dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i przedszkola „Perełka” oraz wszystkim anonimowym przyjaciołom i sponsorom.

G A L E R I A   Z D J Ę Ć

G A L E R I A   Z D J Ę Ć  II

F I L M

F I L M   II

F I L M   III