Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego.

2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 5 listopada o 18.45. 

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek, 8 listopada o godz. 18.45. 

4. Również w czwartek, 8 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w salce parafialnej.

5. W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

6. Wypominki w listopadzie od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, po nich Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W tym roku obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. To szczególna okazja, aby wyrażać Bogu wdzięczność za dar wolności, polecając miłosierdziu Bożemu poległych, którzy przelali krew swoją w obronie nie tylko kraju, ale i naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w duchowe, które w Ełku będzie przebiegało według następującego programu:

8 listopada 2018 r. (czwartek): Kościół na drodze do niepodległości:

– godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem w każdej parafii

– po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

– nabożeństwo uwielbienia i dziękczynienia

9 listopada 2018 r. (piątek): Dzień modlitwy o miłosierdzie:

– godz. 10.00 – Msza św. dla szkół

– godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościołach, domach rodzinnych, miejscu pracy, na ulicach, Radio 5

– godz. 18.00 – Msza św. w każdej parafii z kazaniem

– godz. 19.15 – Droga Krzyżowa z Placu Jana Pawła II do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku

10 listopada 2018 r. (sobota): Z Maryją o dar pokoju

– godz. 12.00 – Różaniec w kościołach, rodzinach, na ulicach, Radio 5

– godz. 18.00 – Msza św. w parafiach z kazaniem. Gromadzimy się w trzech kościołach (katedra, NSJ i Ducha Świętego).

– godz. 19.15 – przemarsz na Plac Jana Pawła II.

– godz. 19.30 – Plac Jana Pawła II – czuwanie modlitewno-patriotyczne

11 listopada 2018 r. (niedziela): Dziękczynienie za dar wolności:

– we wszystkich kościołach sprawowane są Msze św. dziękczynne za dar wolności; zachęca się, aby w kościołach odmawiano w tym dniu modlitwę różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia

– godz. 12.00 – (bicie dzwonów) i Anioł Pański

– godz. 12.15 – Główna Msza św. w katedrze św. Wojciecha  sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego

8. Ełckie Towarzystwo Muzyczne oraz Parafia Najświętszego Serca Jezusowego zapraszają na piękny koncert, który odbędzie się w niedzielę, 11 listopada 2018 r. o godz. 19.00, wpisujący się w obchody jubileuszu naszej Ojczyzny. W kościele NSJ chór Kontrapunkt oraz Ełcka Orkiestra Kameralna zaprezentują „Koncert Radości - 100 lat Polskiej Niepodległości”, a usłyszymy utwory i pieśni polskich autorów i kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara. Chór wystąpi pod dyrekcją Rafała Sulimy, a partie solowe wykona sopranistka Małgorzata Trojanowska. Wstęp wolny. Koncert współfinansowany z budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego.

9. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym dniu zbiórka do puszek na ten cel. 

10. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą biuletyn parafialny. 

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w czwartek, 8 listopada w godz. 14.00-16.00 będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Z serca dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni. 

13. Przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pragniemy z serca podziękować Panu Prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu Mszy św. w kaplicy zakonnej na cmentarzu 2 listopada. Kierownikowi cmentarza i wszystkim pracownikom za przygotowanie kaplicy. Dziękujemy siostrze Sawii, naszym szafarzom i świeckim za pomoc w godnym przeżyciu tego święta. Z serca dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę na cmentarzu za naszych zmarłych. 

14. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. Antoninę Zawadzką. Polećmy ją, bliskich naszych zmarłych i zmarłych polecanych w wypominkach Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Bożej dobroci, błogosławieństwa i ciągłego wzrastania w świętości.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Modlimy się za tych, którzy troszczą się o nasz kościół, modlą się w nim, przyjmują sakramenty oraz udzielają pomocy na jego utrzymanie.

2. Dzisiaj kończymy nasze misje parafialne. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski. Dziękujemy Misjonarzom ks. Piotrowi i ks. Rafałowi za ich posługę słowa i sakramentów. Naszą wdzięczność wdzięcznością okazaną wobec księży misjonarzy niech będzie modlitwa i ofiary na tacę które dziś zostały złożone. Bóg zapłać!

3. Wieczór Uwielbienia dzisiaj po wieczornej Mszy św. 

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 18.45.

5. We wtorek, 30 października o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6. W środę, 31 października o godz. 17.20 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przedsionku kościoła w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny kleryk naszego seminarium zakonnego z Krakowa będzie zapisywał wypominki jednorazowe. Ofiary złożone przy tej okazji będą przezna-czone na utrzymanie naszego seminarium w Krakowie. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Wypominki jednorazowe będą odczytane 1 i 2 listopada o godz. 17.20.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w piątek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę – Wspomnienie NMP Bolesnej. 
2. W środę, 5 września wyraziliśmy wdzięczność Matce Bożej za 60 lat nieustającej nowenny w naszej świątyni. Słowa ogromnej wdzięczności kierujemy od adresem tych, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego świętowania tego jubileuszu. Dziękujemy parafianom, gościom, młodzieży i dzieciom. siostrom zakonnym - w sposób szczególny siostrze Goretti, za pomoc w przygotowaniu liturgii, a także siostrze Sawii za dekoracje w kościele. Wyrażamy wdzięczność ministrantom, lektorom i szafarzom Komunii Św. Dziękuję za przepiękną oprawę uroczystości chórowi parafialnemu i chórowi Kontrapunkt oraz panom Tomaszowi i Rafałowi Sulima. Wspólnocie Żywego Różańca składamy podziękowanie za zakup świec. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wyłożona księga pamiątkowa, do której można wpisywać wyrazy wdzięczności Matce Bożej i dary duchowe z okazji jubileuszu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nowennach, najbliższa w środę o godz. 18.00.
3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii świętej odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 września w kościele, po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30.
4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. 

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek uroczystość św. Jana Pawła II papieża, patrona naszego miasta.

3. We wtorek, 23 października, rozpoczynamy Misje Święte. Głosić je będą księża ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks. Piotr Prusakiewicz i ks. Rafał Szwajca. We wtorek o godz. 17.30 różaniec w intencji misji, następnie Msza św. rozpoczynająca Misje Święte, a następnie droga krzyżowa ulicami parafii i Apel Jasnogórski. W środę Msze św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu Świętego. W czwartek z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu bierzmowania. W piątek z nauką misyjną i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, udzielenie sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00. W piątek o godz. 17.30 różaniec misyjny za zmarłych na cmentarzu, o 18.00 Msza św. za zmarłych w kaplicy na cmentarzu i procesja po cmentarzu, a także Apel Jasnogórski. W sobotę Msze św. z nauką misyjną i odnowieniem ślubów małżeńskich, błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. W niedziele na każdej Mszy św. nauka misyjna i poświęcenie krzyży misyjnych. Po Mszy na godz. 10.00 nabożeństwo przy krzyżu misyjnym. Szczegółowy plan dni misyjnych umieszczony jest na stronie internetowej parafii, dzisiejszym biuletynie, przedsionkach kościoła i na banerze w głównym przedsionku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Czytaj więcej...

1. Obchodzimy XXII Niedzielę Zwykłą. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów w najbliższy piątek o godz. 16.30. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Wtedy też podamy także informację o programie patriotycznym dla dzieci, który z okazji 100-lecia niepodległości Ojczyzny będzie realizowany w naszej parafii.
2. W sobotę, 1 września minęła 60 rocznica poświęcenia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomoc. Od 60 lat zanosimy w naszej świątyni modlitwy przez Jej wstawiennictwo. W związku z jubileuszem przygotowujemy się także do misji parafialnych,  które odbędą się w dniach 2-7 października. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji misji.
3. W poniedziałek, 3 września dwa spotkania: Rady Parafialnej o godz. 18.30, zaś katechetów o 19.30.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, 4 września o godz. 19.00.
5. Powakacyjne spotkanie Towarzystwa Ciemnych Typów również we wtorek o godz. 19.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.30. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Droga Krzyżowa o godz.17.30.
7. W sobotę 8 września- Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny- Matki Bożej Siewnej.

Czytaj więcej...

1.Dziś XVIII Dzień Papieski, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację  „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia. Msza św. w intencji nauczycieli dziś o godz. 11.30.
2. W tym tygodniu w liturgii w: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we  wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, w piątek bł. Jerzego Popiełuszki.
3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 11.30 i 17.20. Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz.16.45. W miesiącu październiku Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy świętej.
4. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Kartki, na które wpisujemy zmarłych znajdują się za ławkami. Przyjmujemy również intencje na rok 2019.
5. Jutro 15 października w Dniu Dziecka Utraconego o godz. 16.00 w parafii katedralnej św. Wojciecha odbędzie się Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconych ze szpitala miejskiego w Ełku. Grób Dzieci Utraconych znajduje się na Cmentarzu Komunalnym nr 1 przy ul. Cmentarnej.
6. W poniedziałek o godz. 18.45 w sali parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, 16 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msza św. o godz. 18.00 w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Witynach. We wtorek,17 lipca o godz. 17.00 uroczyste poświecenie klasztoru i ołtarza.
2. Przez okres wakacyjny obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. niedzielnych. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00, a jest za to odprawiana Msza św. o godz. 20.00.
3. Kancelaria parafialna do końca wakacji czynna: we wtorki w godz. 8.00-10.00 i w piątki w godz. 16.00-17.30.
4. W czasie wakacji punkt pomocowy prowadzony przez Towarzystwo Ciemnych Typów nieczynny.
5. Trwamy w czasie przygotowania do jubileuszu 60-lecia wprowadzenia do naszej świątyni Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na 7 uroczystą Nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 18.00.
6. Powoli będziemy przygotowywali się do kolejnych remontów w naszej świątyni. Plany są bardzo ambitne, będziemy chcieli złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020 - w sprawie całkowitego remontu dachu, który jest w bardzo złym stanie (przecieka), remontu wieży (cegły są zmurszałe, spoina wypłukana) naglącego już remontu zakrystii (rozchodzą się ściany). Dodatkowo zostało wymuszone na parafii wykonanie instalacji przeciwpożarowej w kościele, jeszcze w tym roku. Ogólny koszt tego remontu to około 2,2 mln złotych.

Czytaj więcej...

1. Trwa październik– miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.20. Różaniec dla dzieci we wtorki i w czwartki o 16.45. Zachęcamy dzieci do zapisywania się do kółka różańcowego. Deklaracje można otrzymać u siostry Goretti OSB. W miesiącu październiku Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św.
2. W środę 10 października o godz.19.00 Msza św. dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich w kaplicy nad salkami. Zapraszamy członków ruchu jak również nowe osoby.
3. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową za zmarłych
 W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się w koszyczku za ławkami. Przyjmujemy również intencje mszalne na rok 2019.
4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 19-21 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.
5. Towarzystwo Ciemnych Typów organizuje zbiórkę trwałej żywności, środków czystości i zabawek dla Polonii na Litwie. W listopadzie paczki zostaną zawiezione i  trafią do najbardziej potrzebujących naszych rodaków. Kosz będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu. Za ten dar serca już dziś składamy serdeczne "Bóg zapłać".
6. Za Tydzień w niedzielę, 14 października- Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek  będą przeznaczone na fundusz stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
7. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą biuletyn parafialny.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele remontowe. 
9. Przygotowujemy się do Misji parafialnych, które odbędą się w dniach 23-28 października 2018 r. Z okazji misji, nasza parafia otrzymała bardzo piękne dary, za które z serca pragniemy podziękować. Dziękujemy państwu Iwonie i Adamowi Stęporowskim , paniom Lucynie i Iwonie Świerzbickim za zakup pulpitu pod Mszał, pani Marii Łukaszewicz za Mszał, panu Michałowi Tyszkiewiczowi za zakup nowego Krzyża procesyjnego. Za te dary serca składamy "Bóg zapłać".

Czytaj więcej...

1. Dziś po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19.00) zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek, 5 lipca wspomnienie św. Marii Goretti.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek godzina święta 0 17.30, w piątek Droga Krzyżowa o 17.30, w sobotę o godz.11.15 nabożeństwo różańcowe, o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
4. Przypominamy, że przez okres wakacyjny obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. niedzielnych. Zamiast Mszy św. o godz. 16.00, odprawiana jest Msza św. o godz. 20.00.
5. Kancelaria parafialna do końca wakacji będzie czynna: we wtorki w godz. 8.00-10.00 i w piątki w godz. 16.00-17.30.
6. W najbliższa niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie s. Ligię pracującą w Ekwadorze, która podczas Mszy św. opowie o pracy misyjnej w tym kraju. Będzie także możliwość złożenia ofiary na utrzymanie żłobka prowadzonego w Ekwadorze przez siostry.
7.Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Wszystkim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy przyjemnej, z Bogiem przeżytej, niedzieli. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku, bezpiecznej podróży i Bożego błogosławieństwa. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
3. Jutro pierwszy dzień października – miesiąca modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.20. Różaniec dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 16.45. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w domach. W miesiącu październiku Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św.
4. Msza św. imieninowa ks. Rafała Przestrzelskiego CRL jutro o godz. 18.00.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz.18.45.
6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 4 października po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Poświęcenie różańców dzieci za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
7. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00, w pierwszą sobotę o godz.11.15 nabożeństwo różańcowe, o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
8. W sobotę, 6 października konferencja dla rodziców, którzy zamierzają w najbliższym miesiącu ochrzcić swoje dzieci oraz dla rodziców chrzestnych o godz. 17.00 w salce parafialnej.

Czytaj więcej...

1. Obchodzimy XII Niedzielę Zwykłą, to także uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, ale z związku z koncertem puzonistów Wieczór Uwielbienia został przełożony na 1 lipca po wieczornej Mszy św.
3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca  Jezusowego codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 – zakończenie w najbliższy piątek. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00, w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w każdy czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, 25 czerwca w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie obowiązkowe bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; w czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W piątek, 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, dzień szczególnej modlitwy w intencji papieża. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
5. Odwiedziny chorych, do których przychodzimy z posługą w pierwsze piątki miesiąca, będą miały miejsce wyjątkowo nie 6 lipca, ale już w najbliższy piątek, 29 czerwca, od godz. 8.00.
6. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy św. W miesiące wakacyjne, czyli w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00, w zamian zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00.
7. Zmienią się także godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej. Od przyszłego tygodnia aż do końca wakacji, kancelaria będzie czynna we wtorki w godz. 8.00-10.00 i w piątki w godz. 16.00-17.30.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:
- w środę wspomnienie św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy,
- w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
- w piątek  wspomnienie św. Wacława,
- w sobotę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 24 września o godz. 18.45.
3. We wtorek, 25 września Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
4.  Zapraszamy osoby, które chcą i umieją śpiewać do chóru parafialnego. Próby we wtorki o godz. 18.30, w salce parafialnej.
5. W czwartek, 27 września o godz. 19.00 Msza św. dla Towarzystwa Ciemnych Typów w kaplicy nad salkami. Również w czwartek, o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
6. W sobotę, 29 września o godz. 12.00 Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła. Wspólnocie czcicieli św. Michała składamy podziękowanie za zakup ornatu.
7. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej odprawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.  W tym celu przygotowano kartki, które znajdują się w koszyczku za ławkami. Przyjmujemy również intencje mszalne na rok 2019.
8. Zachęcamy dzieci naszej parafii do udziału w patriotycznym projekcie „Dla Ciebie Niepodległa”. Spotkania „młodych patriotów” odbywają się w soboty o godz. 15.00  w salce parafialnej. W ramach projektu 29 września przewidziana jest wycieczka do Warszawy. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.

Czytaj więcej...

1. Dziś o godz .19.30 serdecznie zapraszamy na koncert muzyki baro-kowej, wystąpi Cappella dell’Ospedale della Pietà Venezia z Włoch. Artyści wykonają utwory jednego z najwybitniejszych w dziejach muzyki kompozytorów – Antonia Vivaldiego, którego 340 rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.
2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach: nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek o godz. 17.00, do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 17.30, do Ducha Św. w poniedziałek o godz. 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania  przez wstawiennictwo MBNP i św. Jana Pawła II można składać do skarbony, która znajduję się pod chórem.
3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, w niedziele i święta połączone z procesją wokół świątyni.
4. W najbliższy czwartek, 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 chcemy podziękować Bogu za cały rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi świętej od godz. 17.30. Na tę Mszę św. zapraszamy także nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci.
5. W sobotę, 23 czerwca - Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwach w intencji naszych ojców, zmarłych i żyjących.
6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
7. Już dziś informujemy, iż wizyta u chorych, do których przychodzimy z Najświętszym Sakramentem w pierwsze piątki będzie miała miejsce 29 czerwca. W lipcu odwiedzin nie będzie.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży,  w czwartek wspomnienie Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00.
3. Zapraszamy osoby, które chcą i umieją śpiewać do chóru parafialnego. Próby we wtorki o godz. 18.30, w salce parafialnej.
4. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele w każdą środę o godz. 18.00  i na nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II  w czwartki przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się w koszyczku za ławkami można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II. Zapraszamy również do codziennego, wspólnego różańca o godz. 11.30.
5. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej od-prawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu przygotowano kartki, które znajdują się w koszyczku za ławkami. Przyjmujemy również intencje mszalne na rok 2019.
6. Zachęcamy dzieci naszej parafii do udziału w patriotycznym projekcie „Dla Ciebie Niepodległa”. Spotkania „młodych patriotów” odbywają się w soboty o godz. 15.00 w salce parafialnej. W ramach projektu 29 września przewidziana jest wycieczka do Warszawy. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.

Czytaj więcej...

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji odpustowej, chórowi, panu organiście, pani Marcie, scholi dziecięcej, scholi Wieczorów Uwielbienia, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom. Dziękujemy wszystkim kapłanom za obecność i wspólną modlitwę. Słowa wdzięczności kierujemy do tych osób, którzy okazali szczególną pomoc w przygotowaniu festynu. Podziękowania kierujemy ku dobrodziejom: Urzędowi Miasta Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Panu Wójtowi i Gminie Ełk, Komendantowi Straży Pożarnej i Policji oraz Straży Miejskiej, wojsku, Parafialnemu Zespołowi Caritas, dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i przedszkola „Perełka”.
2. W środę zapraszamy na szóstą przed jubileuszem, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do  pisania własnych modlitw (nie próśb prywatnych, jak czynimy to na kartkach z prośbami i podziękowaniami) do Matki Bożej, które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Modlitwy wrzucamy do skarbonki,  tak jak wszystkie prośby i podziękowania.
3. W dniach 15-17 czerwca odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpocznie się w piątek w kościele -- Mszą św. o godz. 18.00.
4. Po dwóch latach pracy w naszej parafii ks. Dawid Kover CRL,  rozpocznie posługę jako przeor w parafii we Mstowie. Chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za lata posługi w naszej parafii i serdecznie zapraszamy na Mszę św. 17 czerwca o godz. 8.30. W tym samym dniu o godz.11.30 Msza św. w intencji Siostry Goretti z okazji imienin. Zapraszamy wszystkich parafin do wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl