Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1.    Dzisiaj przypada druga niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, współpracowników św. Pawła Apostoła.
2. Jutro w poniedziałek 21 stycznia, Dzień Babci. Wszystkim babciom, a także wszystkim dziadkom, którzy swoje święto będą obchodzili we wtorek 22 stycznia, życzymy Bożej opieki, zdrowia i potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.
3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę, 23 stycznia w godz. 14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
4 Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce za tydzień - w ostatnią niedzielę miesiąca, 27 stycznia o godz. 19.00.
5. Fundacja Shalom zwraca się z apelem, aby w oknie każdego domu na te-renie diecezji ełckiej, w niedzielę, 27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 została zapalona świeca. Będzie to symbol pamięci o ofiarach Holokaustu.
6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:
- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,
- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,
- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,
- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
7. Trwa wizyta duszpasterska. Księżom na kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Pełen program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
8. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 8.00-10.00.
9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 22-24 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby remontowe naszego kościoła.
11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Józefa Moń-ko, Eugeniusza Fronckiewicza, Andrzeja Wiśniewskiego, Krystynę Dębską. Polećmy ich oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Bożej Opatrzności zawierzamy wszystkie dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają ferie zimowe, prosząc dla nich o Bożą opiekę oraz szczęśliwy wypoczynek.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Antoniego, w sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach,  które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30, we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30, w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o  godz. 17.30, w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

4.  W  czwartek,17  stycznia  XVI Dzień Judaizmu, zaś w piątek 18 stycznia  rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek, 17 stycznia o godz. 19.00.

6. W sobotę, 20 stycznia, po Mszy świętej o godz.12.00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca.

Czytaj więcej...

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Razem z Maryją będziemy przeżywać czas oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Wykorzystajmy ten okres dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. 

2. W związku z tym, że w październiku br. w naszej parafii odbyły się misje parafialne, nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych. Będzie natomiast dzień spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. W środę, 19 grudnia od godziny 11.30 i 17.30 księża zaproszeni z dekanatu będą spowiadać tak długo, aż wszyscy skorzystają z sakramentu pokuty. Prosimy, aby tak zorganizować zajęcia domowe, aby całe rodziny mogły przygotować się duchowo do chrześcijańskiego przeżycia świąt.

Osoby, które miały zamówione Msze św. 10 i 11 grudnia na godz. 10.00 prosimy o kontakt w celu zmiany godzin tych Mszy św.

3. Od jutra rozpoczynamy roraty. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. 

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we wtorek wspomnienie św. Barbary, w czwartek wspomnienie św. Mikołaja, w piątek wspomnienie św. Ambrożego. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na Placu Św. Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy. 

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego.

3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Księżom na kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej dostępny jest na stronie internetowej parafii.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,

- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,

- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,

- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,

- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

5. Styczniowego spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze względu na kolędę nie będzie.

6. Za tydzień - w niedzielę, 13 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zgodnie z wieloletnią tradycją kolędy będziemy jeszcze śpiewali do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego.

7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 22 do 24 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej...

1.  Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. 

Za tydzień rozpoczniemy Adwent. W każdą sobotę poprzedzającą niedzielę adwentową, zapraszamy na godz. 18.30 na krótkie nabożeństwo. Już w sobotę, 1 grudnia pierwsze takie nabożeństwo. W tym całym zabieganiu przedświątecznym niech czas spędzony przed Najświętszym Sakramentem pomoże nam lepiej przeżyć Adwent, znaleźć chwilę na refleksję i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś prosimy wszystkie dzieci, aby przygotowały lampiony, z którymi będą przychodziły na Mszę św. roratnią o godz. 6.30.

2. Serdecznie dziękujemy ks. Łukaszowi Grzechcy CRL, który przez ostatnie 3,5 roku pełnił funkcję proboszcza. Ze względu na zły stan zdrowia ks. Łukasz zrezygnował z tej funkcji prosząc o urlop zdrowotny. Życzymy mu Bożej opieki i szybkiego powrotu do pełni zdrowia. 

3. W tym tygodniu w liturgii: w piątek  święto św. Andrzeja Apostoła. 

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 26 listopada o godz. 18.45.

5. We wtorek, 27 listopada o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek, 29 listopada o godz. 18.45.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 nabożeństwo, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.

8. Konferencja przed chrztem w sobotę, 1 grudnia o godz. 17.00 w salce parafialnej.

9. Ruch Lednicki organizuje zabawę andrzejkową w sobotę, 1 grudnia o godz. 12.00 w salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci i młodzież naszej parafii.

Czytaj więcej...

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00. Tym razem będzie to wieczór kolędowy.

2. Jutro 31 grudnia, czyli ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 17.15, a po nich Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do dziękczynnych modlitw za cały rok.

3. We wtorek, 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019. W tym dniu obchodzimy również Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Dzień Pokoju. Prządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 2 stycznia. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Księżom podczas kolędy towarzyszą ministranci. Ofiary składane dla ministrantów przy tej okazji są przeznaczone na cele ministranckie. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

- 2 stycznia (środa) - Sikorskiego 2, 4a,

- 3 stycznia (czwartek) - Sikorskiego 4, Piłsudskiego 12,

- 5 stycznia (sobota) - Wojska Polskiego 74, 76, 87, 89, 93, 97, 99, 101, 103, Grunwaldzka, Jagiełły.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzony jest II Światowy Dzień Ubogich. Wychodząc na przeciw wezwaniu Franciszka Caritas Diecezji Ełckiej zaplanowała akcję skierowaną nie tylko do tego ubogiego, ale do wszystkich tych, którzy wspierają osoby potrzebujące. Dzisiaj (18 listopada) w Parku Solidarności przy pomniku Michała Kajki w godz. 10.00-13.00 każdy może przyjść, posilić się gorącą zupą, wypić herbatę, zjeść przepyszną kanapkę i otrzymać prezent na drogę. Wszystko to przygotowane zostało przez Schronisko im. Św. Ojca Pio w Ełku i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w środę- wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy za zakony kompletacyjne; w czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i chórów; w sobotę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 19 listopada o godz. 18.45.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek, 20 listopada w godz. 15.30-18.30 będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

Czytaj więcej...

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przed świętami sprzątali kościół oraz mimo licznych obowiązków znaleźli czas, aby przygotować świąteczne dekoracje. Podziękowania za choinki kierujemy do Gospodarstwa Szkółkarskiego Państwa Kozłowskich w Nowej Wsi Ełckiej.
2. W środę, 26 grudnia drugi dzień świąt - Święto  św. Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze święte jak w niedzielę. Także w środę  - 26 grudnia o godz. 19.00 koncert „Te Deum” Karla Jenkinsa i najpiękniejsze polskie  kolędy - w wykonaniu Chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy.
3. W piątek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu w naszym  w kościele o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do Katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św.
4. W niedzielę, 30 grudnia ostania niedziela miesiąca. Zapraszamy na kolędowy Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od środy, 2 stycznia 2019 r. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 10.00.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone  na potrzeby naszego kościoła.
Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na Święta oraz ostatnie dni roku kalendarzowego. Czasu spędzonego w radości, pokoju i miłości. Zanim przyjmiemy Boże błogosławieństwo polećmy tych wszystkich modlitwie, którzy spędzają Święta z dala od bliskich, samotnie, tych, których święta są w cierpieniu i chorobie: Pod Twoją obronę… Całą naszą parafię oraz gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy


1. Dziś przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 11.30, w katedrze o godz. 12.15. 

2. Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na uroczysty koncert w wykonaniu Chóru Kontrapunkt, Ełckiej Orkiestry Kameralnej i Małgorzaty Trojanowskiej- sopran, pod batutą Rafała Sulimy, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00. 

3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, we wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, I męczenników polskich, w piątek święto NMP Ostrobramskiej, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 12 listopada o godz. 18.45.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek, 15 listopada o godz. 18.45. 

7. Za tydzień, czyli w niedzielę 18 listopada o godz. 16.45, spotkanie Towarzystwa Ciemnych Typów w salce parafialnej.

8. Przypominamy, że listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominki w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, po nich Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do udziału w pielgrzymce do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania radia. Szczegóły na plakatach w przedsionku.

Czytaj więcej...

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom.
2. Jutro 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.30 i 12.00.
Po Mszy  o godz. 12.00 kościół będzie zamknięty, aż do godz. 23.00. W wigilijny wieczór zasiądziemy do wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Niech ten wieczór będzie czasem  przebaczenia  i pojednania. Pamiętajmy o tych, których dziś już nie ma między nami, a którzy z nami żyli i  kochali nas. Zachowajmy nasze polskie zwyczaje  i niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. 
3. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00, przyjdźmy, aby razem z pasterzami uczcić Narodzenie Pana Jezusa.
4. We wtorek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak
w każdą niedzielę.  W tym dniu serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby śpiewać kolędy.
5. Msza św. w int. Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam we wtorek, 25 grudnia o godz. 8.30.
6. Zapraszamy  na koncert świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele w drugi dzień świąt, czyli w środę, 26 grudnia o godz. 19.00. Usłyszymy „Te Deum” Karla Jenkinsa i najpiękniejsze polskie kolędy  w wykonaniu chóru Kontrapunkt  z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej  pod batutą Rafała Sulimy. 
7. W dniach 28-30 grudnia 2018 r. kolędnicy misyjni odwiedzą rodziny naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędujących dzieci.  Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Rwandy i Burundi.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego.

2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 5 listopada o 18.45. 

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek, 8 listopada o godz. 18.45. 

4. Również w czwartek, 8 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w salce parafialnej.

5. W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

6. Wypominki w listopadzie od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, po nich Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W tym roku obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. To szczególna okazja, aby wyrażać Bogu wdzięczność za dar wolności, polecając miłosierdziu Bożemu poległych, którzy przelali krew swoją w obronie nie tylko kraju, ale i naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w duchowe, które w Ełku będzie przebiegało według następującego programu:

8 listopada 2018 r. (czwartek): Kościół na drodze do niepodległości:

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
2. Msza św. roratnia przez wszystkie dni Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.
3. We wtorek, 18 grudnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. Paczki te sfinansowane zostały z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli datki na ten cel.
4. Młodzież klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku zaprasza naszych parafian (i nie tylko) na spektakl bożonarodzeniowy Doroty Wilson pt. „Nie ma pokoju w hotelu”.
Sztuka, którą wyreżyserowała siostra Goretti OSB, będzie wystawiona w czwartek, 20 grudnia 2018 r. o godz. 16.00 w Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
5. Zapraszamy na czuwanie adwentowe w najbliższą sobotę, 22 grudnia o godz. 18.30.
6. W kancelarii i zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i komunii św. na Święta Bożego Narodzenia. Chorych odwiedzimy w piątek, 21 grudnia od godz. 8.00.
7. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 6 zł i 12 zł można nabyć w przedsionku kościoła.
8. Dzień spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia w środę, 19 grudnia, od godz. 11.00 i 17.00.  Księża zaproszeni z dekanatu będą spowiadać tak długo aż wszyscy skorzystają z sakramentu pokuty. Zachęcamy, aby wszyscy pojednali się z Bogiem i przystąpili do spowiedzi.

Czytaj więcej...

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Modlimy się za tych, którzy troszczą się o nasz kościół, modlą się w nim, przyjmują sakramenty oraz udzielają pomocy na jego utrzymanie.

2. Dzisiaj kończymy nasze misje parafialne. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski. Dziękujemy Misjonarzom ks. Piotrowi i ks. Rafałowi za ich posługę słowa i sakramentów. Naszą wdzięczność wdzięcznością okazaną wobec księży misjonarzy niech będzie modlitwa i ofiary na tacę które dziś zostały złożone. Bóg zapłać!

3. Wieczór Uwielbienia dzisiaj po wieczornej Mszy św. 

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 18.45.

5. We wtorek, 30 października o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6. W środę, 31 października o godz. 17.20 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przedsionku kościoła w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny kleryk naszego seminarium zakonnego z Krakowa będzie zapisywał wypominki jednorazowe. Ofiary złożone przy tej okazji będą przezna-czone na utrzymanie naszego seminarium w Krakowie. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Wypominki jednorazowe będą odczytane 1 i 2 listopada o godz. 17.20.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i XVII Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,  w czwartek wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
3. Msza św. roratnia przez wszystkie dni Adwentu, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 10 grudnia  o godz. 18.45.
5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek, 13 grudnia o godz. 18.45.
6. W najbliższą sobotę, 15 grudnia o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie adwentowe: Liturgię Godzin oraz adorację przed Najświętszym Sakramentem.
7. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne można nabyć w przedsionku kościoła.
8. Wychodząc z kościoła można również nabyć nowy numer Martyrii i wziąć Biuletyn Parafialny.
9.  Przypominamy, że w związku z misjami parafialnymi w tym roku nie odbędą się rekolekcje adwentowe. Dzień spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia w środę, 19 grudnia. Od godziny 11.30 i 17.30 księża zaproszeni z dekanatu będą spowiadać tak długo, aż wszyscy chętni skorzystają z sakramentu pokuty. Prosimy, aby tak zorganizować zajęcia domowe, by całe rodziny mogły przygotować się duchowo do chrześcijańskiego przeżycia świąt.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. 

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek uroczystość św. Jana Pawła II papieża, patrona naszego miasta.

3. We wtorek, 23 października, rozpoczynamy Misje Święte. Głosić je będą księża ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks. Piotr Prusakiewicz i ks. Rafał Szwajca. We wtorek o godz. 17.30 różaniec w intencji misji, następnie Msza św. rozpoczynająca Misje Święte, a następnie droga krzyżowa ulicami parafii i Apel Jasnogórski. W środę Msze św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu Świętego. W czwartek z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu bierzmowania. W piątek z nauką misyjną i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, udzielenie sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00. W piątek o godz. 17.30 różaniec misyjny za zmarłych na cmentarzu, o 18.00 Msza św. za zmarłych w kaplicy na cmentarzu i procesja po cmentarzu, a także Apel Jasnogórski. W sobotę Msze św. z nauką misyjną i odnowieniem ślubów małżeńskich, błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. W niedziele na każdej Mszy św. nauka misyjna i poświęcenie krzyży misyjnych. Po Mszy na godz. 10.00 nabożeństwo przy krzyżu misyjnym. Szczegółowy plan dni misyjnych umieszczony jest na stronie internetowej parafii, dzisiejszym biuletynie, przedsionkach kościoła i na banerze w głównym przedsionku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl