Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj, w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła. Razem z Maryją będziemy przeżywać czas oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu (10 grudnia), rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje potrwają trzy dni, do wtorku włącznie, a wygłosi je o. Krzysztof Czepirski OMI (Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej). Już dzisiaj prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji. W niedzielę nauki na każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 16.30.

2. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.

3. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. We wtorek, 5 grudnia o godz. 12.00, Msza św. w intencji czcicieli Michała Archanioła.

5. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele w środy o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta o 17.30.

 

7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek, 8 grudnia o godz. 19.15.

8. W piątek, 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie dla rodziców po Mszy. Również po Mszy św. przedstawienie dotyczące objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy.

9. W najbliższą sobotę, 9 grudnia o godz. 18.40, zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. W całym zabieganiu przedświątecznym, niech czas spędzony na modlitewnym czuwaniu pomoże nam lepiej przeżyć Adwent. Znajdźmy chwilę na refleksję, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy w naszej parafii gościć Siostry Benedyktynki Misjonarki pracujące na Ukrainie, które będą zbierać ofiary na ten cel.

11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. Kazimierę Łempicką, Janinę Kondracką oraz Mirosława Plesiewicza. Polećmy ich, a także naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały Adwent. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl