Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Dziękujemy spowiednikom i wszystkim, którzy modlitwą i cierpieniem wypraszali łaski dla swoich rodzin, jak też parafii.

2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zapraszamy serdecznie na ostatni tydzień rorat. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. 

4. W poniedziałek, 18 grudnia o godz. 18.30, Rada Parafialna rozpocznie gruntowne sprzątanie kościoła przed świętami. Wszystkich, którzy nie należą do Rady, a chcieliby pomóc, w szczególności panowie i młodzież, serdecznie zapraszamy. We wtorek rozpocznie się strojenie kościoła na święta, wtedy również zapraszamy chętnych do pomocy.

5. Wieczór Uwielbienia w sobotę, 23 grudnia o godz. 18.45. W całym przed-świątecznym zabieganiu postarajmy się znaleźć czas na wyciszenie i refleksję. Ostatnia okazja przed świętami, aby skorzystać z sakramentu pokuty będzie podczas Wieczoru Uwielbienia.

6. Jak co roku włączamy się w ogólnopolskie „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 6 zł, świece - kule w cenie 13 zł, można nabyć w przedsionku kościoła. 

7. W kancelarii lub zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i komunii św. na Święta Bożego Narodzenia. Nie dotyczy to chorych, do których uczęszczamy w pierwsze piątki. Chorych odwiedzimy 22 grudnia, tj. w piątek od godz. 8.00.

 

8. Za tydzień IV Niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30.  Po Mszy św. o 11.30 kościół będzie zamknięty, nie będzie Mszy św. o 16.00 i 18.00. W wigilijny wieczór zasiądziemy do wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, podzielenia się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Niech ten wieczór będzie chwilą pojednania. Pamięcią obejmijmy  tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech nie zabraknie również wspólnego śpiewania kolęd. 

9. Uroczysta Pasterka w niedzielę, 24 grudnia o godz. 24.00. Zgromadźmy się na Eucharystii w tę świętą noc, aby jako pierwsi uczcić Boże Narodzenie. Uro-czystość rozpoczniemy o godz. 23.50.  

10. Już dzisiaj zapraszamy na koncerty świąteczne, które odbędą się w naszym kościele: drugi dzień Świąt – wtorek, 26 grudnia o godz. 19.00 koncert „Gloria- Karla Jenkinsa i najpiękniejsze kolędy” w wykonaniu chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Rafała Sulimy. 

W czwartek, 28 grudnia koncert kolęd zespołu „Zakopower” o godz. 19.00. Bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasie Ełckiego Centrum Kultury 27 i 28 grudnia. Liczba miejsc ze względów bezpieczeństwa jest  ograniczona. Organizatorami koncertu są: Miasto Ełk, ECK i Parafia Najświętszego Serca Jezusowego.  W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w kaplicy nad salkami. 

11. Ełckie Centrum Kultury zaprasza na koncert świąteczny „Kolęda o zmroku” w dniach 21 i 22 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej ECK

12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. 

13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Edwarda Bystryjewskiego, Kornelię Trębowicz, Andrzeja Stachurzewskiego. Polećmy ich, a także naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni Adwentu. Niech Maryja pomoże nam dobrze przygotować się na Narodziny Chrystusa.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl