Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Krzysztofa Czepirskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi, który poprowadzi rekolekcje.  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i księdza rekolekcjonisty. Taca na zakończenie rekolekcji we wtorek to wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone słowo. 

2. Czas rekolekcji to również czas spowiedzi. Spowiedź święta będzie miała miejsce w poniedziałek i wtorek przed każdą Mszą świętą. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas. Podczas rekolekcji spowiadać będą również księżą zaproszeni z dekanatu.

3. W tym tygodniu: w środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża, reformatora zakonu karmelitańskiego. 

4. Zapraszamy serdecznie na roraty. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. Z racji rekolekcji adwentowych w poniedziałek i wtorek dzieci wezmą udział we Mszy św. o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. 

6. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Po-mocy, która jest odprawiana w naszym kościele w środy o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. W środę przypada 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a kil-ka dni później – pacyfikacji górników w kopalni „Wujek”. W tych dniach pamiętajmy o modlitwach w intencji ofiar stanu wojennego oraz w intencji ich oprawców.

8. W piątek, 15 grudnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. Paczki te sfinansowane są z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, któ-rzy złożyli ofiary na ten cel.

9. W sobotę, 16 grudnia w naszej parafii odbędzie się wigilijne spotkanie Ruchu Lednickiego. Wszystkich parafian, a szczególnie młodzież zapra-szamy na Mszę św. o godz. 12.00.  

10. W najbliższą sobotę o godz. 18.40 zapraszamy na czuwanie adwen-towe: Liturgię Godzin oraz adorację przed Najświętszym Sakramentem. W całym zabieganiu przedświątecznym, niech czas spędzony na modlitewnym czuwaniu pomoże nam lepiej przeżyć Adwent, znaleźć chwilę na refleksję i dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia.

11. Jak co roku włączamy się w ogólnopolskie „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 6 zł, świece - kule w cenie 13 zł, można nabyć w przedsionku kościoła. Zapraszamy również do nabywania kartek świątecznych, z grafiką naszego kościoła. Cena kartki wraz z kopertą 3 zł. Wzór kartki świątecznej można zobaczyć w gablotce w głównym przedsionku. 

12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygo-dniu na potrzeby naszego kościoła. 

13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Maculewicza, Jana Strzałę. Polećmy ich, a także naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na czas rekolekcji adwentowych. Niech Maryja pomoże nam dobrze przygotować się na Narodziny Chrystusa.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl