Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Rok Pański 2017 kończymy Świętem Świętej Rodziny. Opiece Jezusa, Maryi i Józefa  zawierzamy wszystkie dni Nowego Roku.
2. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
3. W Nowy Rok zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.00. Zgromadźmy się całymi rodzinami i uczcijmy przyjście naszego Zbawiciela śpiewem kolęd i pastorałek.
4. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy 2 stycznia, od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Księżom podczas kolędy będą towarzyszyć ministranci. Ofiary składane dla ministrantów przy tej okazji są przeznaczone na cele ministranckie. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 10.00.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 5 stycznia od godz. 8.00. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniami.
6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Placu Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy.
7. W niedzielę, 7 stycznia przypada druga rocznica śmierci ks. Kazimierza Rompalskiego CRL. Msza św.za duszę śp. ks. Kazimierza w sobotę, 6 stycznia o godz. 11.30.
8. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Może przy tej okazji warto zastanowić się nad włączeniem w którąś z grup parafialnych. Jest wiele grup modlitewnych, jest Akcja Katolicka, która wraz z Radą Parafialną, angażują się w wiele różnych inicjatyw ożywiających naszą parafię. Jest Krąg Biblijny, w którym możemy wspólnie podyskutować nad fragmentami Pisma Świętego, albo chociażby się przysłuchiwać dyskusji, co może zaowocuje chęcią zgłębiania Słowa Bożego, a także Klub Seniora, który daje możliwość radosnego spędzania wspólnego czasu. Dla chętnych i umiejących śpiewać swoje zaproszenie kieruje chór parafialny. Działa również Towarzystwo Ciemnych Typów. Można powiedzieć, że każdy może znaleźć coś dla siebie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Młodszych i młodzież zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów, lektorów bądź też scholi.


9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamknie liturgiczne obchody okresu Narodzenia Pańskiego.
10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Kolędnicy misyjni dziękują mieszkańcom naszej parafii za gościnność i otwartość serc oraz za ofiary złożone na cele misyjne.
11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp.  Honoratę Kamińską i Jana Kulik. Polećmy ich, a także naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim parafianom, gościom, przyjaciołom oraz dobrodziejom naszej parafii i domu zakonnego z okazji Nowego Roku życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa, radości, pokoju i nadziei. Niech nikomu z nas nie zabraknie w 2018 roku Bożej pomocy, opieki Matki Najświętszej i zwykłej ludzkiej życzliwości..

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl