Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dziś przypada druga niedziela zwykła w ciągu roku.
2. W czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00. Prosimy, aby podczas kolędy na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Ofiary składane ministrantom podczas kolędy są przeznaczone na cele ministranckie. Cały program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii. w czasie kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz.8.00-10.00. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
15 stycznia- poniedziałek     Mickiewicza 1, 9a
16 stycznia- wtorek           Mickiewicza 4, 6, 8
17 stycznia- środa           Mickiewicza 6a, 10b, 12, Słowackiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13
18 stycznia- czwartek           Mickiewicza 2, Słowackiego 10, 12, 14
19 stycznia- piątek-           Mickiewicza 8a, Słowackiego 2a, 4, 6a, 22, 28a
20 stycznia- sobota-           Kościuszki 1, Słowackiego 6, 8, 16, 20, 30, 30a, 30b
4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od 23-25 lutego. Zapisy w kancelarii Parafialnej.
5. W tym roku 1 września minie 60 lat od przybycia do naszej parafii kopii obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Chcielibyśmy ten jubileusz przeżyć godnie. W przyszłą środę rozpoczniemy nowennę, trwającą przez 9 miesięcy.

Raz w miesiącu będziemy się gromadzili na wyjątkowej, uroczystej Mszy św. ku czci MB Nieustającej Pomocy i nowennie. Zwracamy się z prośbą o pisanie własnych modlitw (nie próśb) do Matki Bożej , które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Skrzynka na te modlitwy będzie wystawiona na ołtarzu MBNP.
6. Za tydzień w niedzielę o godz.12.30 zapraszamy na kolędowanie Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca.
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
8. Wychodząc z kościoła można wziąć Biuletyn Parafialny oraz nabyć diecezjalny miesięcznik Martyria .
9. Z naszej z rodziny parafialnej Bóg wezwał do siebie śp. Zbigniewa Sitek, Kolettę Dylewicz. Polećmy ich i bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl