Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – zapraszamy  na Wieczór uwielbienia o godz. 19.00.
2. W tym tygodniu w liturgii: - w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Błażeja - patrona od chorób gardła. Z tej racji po Mszy św. o godz. 12.00 modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo św. Błażeja połączone z obrzędem błogosławienia świecami.
3. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Swoją modlitwą otoczmy wszystkie zakony żeńskie i męskie w naszej diecezji. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie  świec aby wosk nie pobrudził ławek i posadzki. Taca w tym dniu na Siostry Karmelitanki Bose w Ełku.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.30. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Dzieci ze względu na ferie zimowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 lub 18.00. Spowiedź przed i w czasie Mszy świętej. Zapraszamy w pierwszą sobotę na godz.11.15 na nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniem, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
5. Konferencja przed chrztem w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
6. W sobotę  zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi i za wspólna modlitwę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Dziękujemy także za ofiary złożone w czasie kolędy. Wszystkim z serca składamy: Bóg zapłać. Dziękujemy ks. Pawłowi Makarewiczowi  i ks. Jarosławowi Klimczykowi za pomoc podczas tegorocznej kolędy.

Tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, a jeszcze chcieliby to uczynić zapraszamy we wtorek w godzinach 8.00-10.00 lub piątek od 16.00 do 17.30 do kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia terminu.
7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w terminie 25-26 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej.
8. Serdecznie podziękowania składamy wspólnocie Żywego Różańca za sfinansowanie zakupu nowego baldachimu, który będzie wykorzystywany podczas procesji. Nowy baldachim zostanie umieszczony w  głównej nawie przy wyjściu z kościoła.
9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
10. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Kazimierza Malickiego, Jadwigę Gutowską, Jadwigę Siwicką, Helenę Kulesz. Polećmy ich oraz naszych zmarłych  miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl