Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przypada piąta niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty. We wtorek wspominamy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, męczenników japońskich. W sobotę – wspomnienie św. Scholastyki.
W Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w środę wspomnienie obowiązkowe św. Gwaryna, biskupa.
3. W najbliższy sobotę, 10 lutego swoje imieniny będzie obchodził ks. Jacek Krzewicki CRL. Msza św. w intencji księdza solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę, 11 lutego o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W następną niedzielę, 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana  Pawła II. Msza św. w intencji chorych o godz. 16.00. Po Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2018 roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
6. W obecnych czasach aparat fotograficzny mamy prawie zawsze przy sobie, w telefonie komórkowym. Nie wszędzie można go jednak dowolnie używać. Zapraszamy do udziału w kursie fotografów i kamerzystów, który ma na celu zdobycie certyfikatu upoważniającego do dokumentacji fotograficzno-filmowej podczas ceremonii kościelnych w diecezji ełckiej. Warsztaty są organizowane przez Centrum Oświatowo-Dydaktyczne i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

Zajęcia z zakresu „Fotograf i kamerzysta w zgromadzeniu liturgicznym” będą odbywały się podczas dwóch sobót, 17 lutego i 3 marca 2018 r. od godz. 10.00, w sali konferencyjnej w budynku Centrum Administracyjno-Pastoralnym Ełckiej Kurii Diecezjalnej przy pl. Katedralnym w Ełku. Cykl spotkań zakończy się egzaminem i wręczeniem certyfikatów. Koszt udziału w zajęciach wraz z materiałami dydaktycznymi wynosi 200 zł. Zgłoszenia należy kierować elektronicznie pod adres Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 87 621 68 14 lub 87 621 68 37.
7. Serdecznie podziękowania składamy wspólnocie Żywego Różańca za sfinansowanie zakupu nowego baldachimu, który będzie wykorzystywany podczas procesji. Nowy baldachim został umieszczony w  głównej nawie przy wyjściu z kościoła.
8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
9. Z naszej rodziny parafialnej Bóg wezwał do siebie śp. śp. Annę Kieltyka i Tadeusza Radziwonko. Polećmy ich, a także bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy dobrego zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl