Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przypada szósta niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jednocześnie Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana  Pawła II. Msza św. w intencji chorych o godz. 16.00. Po Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
2. Dzisiaj rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy wiernych do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w poniedziałek, 12 lutego w godz. 14.00-16.00 wydawana będzie żywność dla podopiecznych.
4. W najbliższą środę, 14 lutego Popielec. W tym dniu nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św., ale zachęcamy do udziału w Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze o godz. 6.30, 12.00, 16.30 i 18.00.
5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. W czwartek, 15 lutego swoje imieniny obchodził będzie ks. Zygfryd Zastocki. Msza św. w intencji księdza solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

8. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30.
9. W Wielkim Poście przed ołtarzem św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego będzie można przynosić produkty spożywcze. Z zebranych darów będą przygotowane przez młodzież świąteczne paczki dla chorych parafian. Za przekazane produkty już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2018 roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
12. Z naszej rodziny parafialnej Bóg wezwał do siebie śp. Danutę Grzybowską oraz Lucjana Kozikowskiego. Polećmy ich, a także bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy dobrego zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl