Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 17.00.
2. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30.
3. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek, 19 lutego o godz. 19.00. Obecność wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie do bycia w Radzie Parafialnej obowiązkowa.
4. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek, 22 lutego – święto katedry św. Piotra, Apostoła, dzień modlitwy w intencji papieża. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając w tym dniu katedrę pw. św. Wojciecha w Ełku, pobożnie odmówi modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
5. Papież Franciszek wezwał wiernych na całym świecie do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju w piątek, 23 lutego. Szczególną intencją ma być prośba o pokój w Demokratycznej Republice Konga i w Sudanie Południowym.
6. Informujemy, że zakończyliśmy zapisy na udział w kursie przedmałżeńskim, zaplanowanym na 23-25 lutego 2018 roku. Rozpoczęcie kursu w piątek, 23 lutego - Mszą św. o godz. 18.00.
Z powodu braku miejsc nie możemy zapisać kolejnych chętnych. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński i chętne do udziału w kursie prosimy o cierpliwość i zapisy w kolejnym kursie, który będzie zorganizowany pod koniec maja lub na początku czerwca.
7. W następną niedzielę – okazja do wsparcia polskich misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Ad gentes. Ofiary składane do puszek zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny

8. Katolickie Przedszkole „U Lolka” działające przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku na Barankach ogłosiło nabór dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła i stronie internetowej: www.przedszkole.elk.pl.
9. W Wielkim Poście przed ołtarzem Krzyża Św. jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze. Z zebranych darów będą przygotowane przez młodzież z Ruchu Lednickiego świąteczne paczki dla chorych parafian.
10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i jałmużnę postną.
11. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Mrówka, Jerzy Herman, Marian Skrzeczkowski, Remigiusz Zawadzki i Andrzej Supiński. Polećmy ich, a także bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich Was zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl