Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest ona dniem modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami. To okazja do zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działań edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Dzieło Pomocy Ad gentes działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza dziś zbiórkę ofiar pieniężnych – jest to tzw. jałmużna wielkopostna na misje.
2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 17.00.
Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.30. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniem, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
4. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Tomasza Szymaszka z zakonnego seminarium Kanoników Regularnych Laterańskich w Krakowie, który będzie u nas odbywał praktyki duszpasterskie.
5. We wtorek, 27 lutego o godz. 19 spotkanie dla katechetów.
6. We wtorek przypada 31. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy do modlitwy o jego beatyfikację.
7. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zwracamy się z prośbą o pisanie własnych modlitw składanych Bogu za pośrednictwem Matki Bożej (nie próśb prywatnych, jak czynimy to na kartkach z prośbami i podziękowaniami), które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Modlitwy wrzucamy do skarbonki, tak jak wszystkie prośby i podziękowania.
8. W środę, 28 lutego piąta rocznica zakończenia pontyfikatu Benedykta XVI. Wspomnijmy go w naszych modlitwach, aby cieszył się zawsze Bożym błogosławieństwem i życzliwością ludzi, a zasiane przez niego ziarno słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wierzących.
9. Spotkanie Towarzystwa Ciemnych Typów w czwartek, 1 marca o godz. 19.00.
10. Rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w marcu i w Wielkanoc zapraszamy na konferencję w najbliższą sobotę, 3 marca o godz. 17.00, w sali parafialnej.
11. Za tydzień w niedzielę, 4 marca po Mszy na godz. 8.30, spotkanie zelatorów Żywego Różańca w sali parafialnej.
12. Zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, 6 marca po Mszy św. o godz. 18.00.
13. W Katolickim Przedszkolu „U Lolka”, działającym przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku na osiedlu Jeziorna, trwa nabór dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Więcej informacji na stronie internetowej: www.przedszkole.elk.pl.
14. W Wielkim Poście przed ołtarzem Krzyża Świętego jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze. Z zebranych darów będą przygotowane przez młodzież z Ruchu Lednickiego świąteczne paczki dla chorych parafian.
15. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i jałmużnę postną.
16. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdra-wiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich Was zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl