Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie zelatorów Żywego Różańca w sali parafialnej.
2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z adoracją Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego o godz. 17.00.
3. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 5 marca o godz. 18.45 w kaplicy nad salkami. Jest to pierwsze spotkanie w tym roku, zapraszamy dotychczasowych uczestników oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do grupy rozważającej Pismo Święte.
5. We wtorek,  6 marca o godz. 12.00 Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła.
6. W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich 6 marca przypada wspomnienie św. Olegariusza, biskupa.
7. Zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, 6 marca po Mszy św. o godz. 18.00.
8. W każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Prośby i podziękowania, które mają zostać odczytane podczas Mszy i nabożeństwa można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem. Zachęcamy także do pisania własnych modlitw składanych Bogu za pośrednictwem Matki Bożej.

9. W czwartek, 8 marca przypada Dzień Kobiet. Msza św. w intencji kobiet o godz. 12.00. Szczególną modlitwą otoczmy kobiety prześladowane, poniżane, doświadczające przemocy.
10. W piątek, 9 marca swoje imieniny będzie obchodziła siostra Sawia. Msza św. w intencji solenizantki o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
11. Ruch Lednicki zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Z okazji 5. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszym kościele będziemy modlić się za Ojca Świętego.
12 W Wielkim Poście przed ołtarzem Krzyża Świętego jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze. Z zebranych darów będą przygotowane przez młodzież z Ruchu Lednickiego świąteczne paczki dla chorych parafian.
13. Od 18 do 21 marca będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już teraz prosimy o takie zaplanowanie czasu, by móc w tych dniach uczestniczyć w Mszach św. z naukami i skorzystać z sakramentu pokuty.
14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i jałmużnę postną.
15. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Longiny i Witolda Żukowskich za poprowadzenie kursu przedmałżeńskiego oraz wszystkim, którzy pomogli przy jego organizacji.
16. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer miesięcznika „Martyria” i zabrać biuletyn parafialny.
17. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do siebie śp. Helenę Bukowską, Lucynę Dawidowską oraz Eugeniusza Fabryckiego. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich Was zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl