Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu.
2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z adoracją Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego o godz. 17.00.
3. Dziś Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają na godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nieszporami w intencji Ojca św. Franciszka. Włączając się w modlitwę możemy uczestniczyć w inicjatywie  podjętej przez Ruch Lednicki „ Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
4. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 12 marca o godz. 18.45 w kaplicy nad salkami.
6. W każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Prośby i podziękowania, które mają zostać odczytane podczas Mszy i nabożeństwa można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem. Zachęcamy także do pisania własnych modlitw składanych Bogu za pośrednictwem Matki Bożej.
7. W Wielkim Poście przed ołtarzem Krzyża Świętego jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze. Z zebranych darów będą przygotowane przez młodzież z Ruchu Lednickiego świąteczne paczki dla chorych parafian.

8. Za tydzień - w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Żarkowski CSMA (Zgromadzenie Księży Michalitów). Program jest zamieszczony w biuletynie, na stronie internetowej i wywieszony w przedsionkach naszego kościoła. Prosimy o takie zorganizowanie czasu, by móc uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień.
9. Osoby, które zamówiły intencję Mszy św. w czasie rekolekcji o godz. 16.30 (19, 20 i 21 marca) bardzo prosimy o kontakt. Mszy św. w czasie rekolekcji o godz. 16.30 nie będzie. Msza św. dla dzieci z SP4 będzie odprawiana o godz. 13.15.
10. W przedsionku kościoła można nabyć świece wielkanocne Caritas w cenie 6 zł oraz miesięcznik „Martyria” w cenie 3 zł.
11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Już dziś dziękujemy za te ofiary.
12. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg wezwał do siebie śp. Jerzego Jembrzyckiego, Jadwigę Michałowską, Henrykę Zalewską. Polećmy ich oraz naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich Was zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl