Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Żarkowski CSMA, którego serdecznie witamy. Zawierzamy jego osobę i czas rekolekcji Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Program jest zamieszczony na stronie internetowej i wywieszony w przedsionkach naszego kościoła. Prosimy o takie zorganizowanie czasu, by móc uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona jako podziękowanie księdzu rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże.
W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Dzieci z SP4 mają rekolekcje w poniedziałek i wtorek o godz. 8.15 (kl.5-7) i o godz. 13.15 (kl.1-4).  Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w czwartek i piątek o godz. 9.00.
2. Spotkanie rekolekcyjne dla Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej w poniedziałek - 19 marca o godz. 19.30 w kaplicy nad salkami.
3. Osoby, które zamówiły intencję Mszy św. w czasie rekolekcji o godz. 16.30 (19, 20 i 21 marca) bardzo prosimy o kontakt. Mszy św. w czasie rekolekcji o godz. 16.30 nie będzie.
4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. dziś o godz. 17.00.
5. We wtorek, 20 marca o godz. 19.15 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych . Obecność dzieci oraz przynajmniej  jednego rodzica bądź opiekuna obowiązkowa.
6. Wydawanie paczek świątecznych dla podopiecznych Caritas w czwartek, 22 marca w godz. 14.00-16.00. Paczki te sfinansowane zostały m in. z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na ten cel.

7. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych  o godz. 17.30
8. W piątek, 23 marca  Droga Krzyżowa na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 na Placu Jana Pawła II, a zakończenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. 
9. W sobotę  24  marca młodzież z Ruchu Lednickiego w godz. 8.00-12.00 odwiedzi chorych z paczkami świątecznymi. Składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło i złożyli dary.
10. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa) z poświęceniem palm na każdej Mszy św. Osoby, które nie zdążą zaopatrzyć się wcześniej w palmy, będą mogły nabyć krzyżyki wykonane z liścia palmowego w cenie 2 zł. Krzyżyki palmowe są ręcznie wykonywane z liści palmowych przez całe rodziny z ubogich rejonów Tanzanii. Pozwala to mieszkającym tam ludziom na przetrwanie w bardzo trudnych warunkach. Zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na budowę szkół i ośrodków zdrowotnych. Krzyżyk z liścia palmowego może nam zastąpić tradycyjną palmę na Niedzielę Palmową. Dołóżmy starań, aby liturgię Niedzieli Palmowej przeżyć, zabierając do domu poświęconą palmę. Krzyżyki palmowe możemy nabyć już dzisiaj w przedsionku kościoła oraz w następną niedzielę przed każdą Mszą św. Konkurs palm z nagrodami po Mszy św. o 11.30.
11. Msza Św. dla młodzieży w Niedzielę Palmową pod przewodnictwem ks. bp Jerzego Mazura w katedrze pw. Św. Wojciecha o godz. 14.00. Szczególnie zapraszamy na nią osoby należące do ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych.
12. Również w Niedzielę Palmową, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej i Rafała Sulimy.
13. W zakrystii i w kancelarii parafialnej zapisujemy chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą wielkanocną. Nie dotyczy to chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Chorych odwiedzimy w Wielki Poniedziałek, 26 marca od godz. 8.00
14. W przedsionku kościoła można nabyć świece wielkanocne Caritas w cenie 6 zł oraz miesięcznik „Martyria” w cenie 3 zł. Zachęcamy do zabrania ze sobą biuletynu parafialnego.
15. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
16. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Tadeusza Bujło, Feliksę Nowicką, Marię Drozd. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas rekolekcji. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Całą naszą parafię i  gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl