Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, inaczej zwaną Niedzielą Meki Pańskiej..
2. W tym tygodniu w naszej parafii zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych. Dziękujemy także tym, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.
3. Po raz ostatni w tegorocznym Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z adoracją Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego - dzisiaj o godz. 17.00.
4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.45, zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej i Rafała Sulimy.
5. W zakrystii zapisujemy jeszcze chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć wielkanocną Komunię Świętą. Chorych odwiedzimy w Wielki Poniedziałek, 26 marca od godz. 8.00.
6. W tym tygodniu będziemy przeżywali święte Triduum Paschalne. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielki Czwartek w godz. 10.00-13.00, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godz. 10.00-16.00. Komunia święta w czasie Triduum może być udzielana tylko w czasie nabożeństw.
7. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek o godz. 18.00- Liturgia Męki Pańskiej. Wcześniej, o  godz. 15.00, w godzinę śmierci Pana Jezusa koronka rozpoczynająca Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.  Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę - Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 18.00. Na tą liturgię przynosimy ze sobą świece. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 7.00. Na adorację zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie grupy modlitewne.
Już dziś zaplanujmy czas tak, aby wziąć udział w tych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Adoracje wieczorne poprowadzi schola z Wieczorów Uwielbienia oraz młodzież naszej parafii.

8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w godz. 9.00-16.00, co pół godziny. Ofiary zbierane przy poświęceniu pokarmów są przeznaczone na cele ministranckie. O godz. 10.30 poświęcenia pokarmów dokona ks. bp Jerzy Mazur.
9. Rezurekcja Zmartwychwstania Pańskiego z procesją wokół kościoła w niedzielę o godz. 6.00. Niosących feretrony oraz dziewczynki należące do asysty zapraszamy na godz. 5.30 w celu przygotowania się do procesji.
10. Dziewczynki, chcące sypać kwiaty podczas rezurekcji, zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00 do kościoła. Prosimy rodziców o pomoc. O przygotowanie feretronów w tygodniu prosimy wszystkie grupy parafialne.
11. Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do środy.
12. Uroczystość Zwiastowania NMP z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej została w tym roku przeniesiona na 9 kwietnia.
13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła, a także budowę Grobu Pańskiego .
14. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Stanisławę i Henryka Mieczkowskich, Pawła Gardockiego i Annę Rebkowiec. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy dobrego przygotowania się do chrześcijańskiego przeżycia obchodów Wielkiego Tygodnia. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl