Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa, w imieniu wspólnoty zakonnej Kanoników Regularnych Laterańskich pracującej przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i radosnych świąt. Niech radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa przeniknie serca dzieci, młodzieży, rodziców, ludzi samotnych, starszych  i chorych. Słowami wdzięczności i najlepsze życzenia składamy pod adresem przyjaciół i dobrodziejów naszej parafii i domu zakonnego oraz gości nawiedzających naszą parafię. Modlitwą otaczamy wszystkich, którzy przeżywają ból odejścia najbliższych sobie osób. Składamy również serdeczne podziękowania za życzenia świąteczne przesłane na adres naszego domu zakonnego.

1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie (choćby przez radio lub telewizję) błogosławieństwa papieskiego Urbi et orbi udzielanego Miastu i Światu, byleby wierny śledził z uwagą sam ryt błogosławieństwa.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W następną niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

Uroczysta, odpustowa Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach o godz. 15.00.

4. W Oktawie Wielkanocy, czyli w tym tygodniu, kancelaria będzie czynna w środę i w piątek w godz. 16.00-17.30. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.30. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W sobotę o godz.11.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniem, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. Jest to dzień urodzin bł. Pier Giorgio Frassatiego, z tej okazji we wszystkich miejscach, gdzie działa Towarzystwo Ciemnych Typów organizowana jest ta szczególna modlitwa w intencji pokoju. Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z wieczorem uwielbienia o godz. 19.00.

7. Rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w kwietniu zapraszamy na konferencję przed chrztem w najbliższa sobotę, 7 kwietnia o godz.17.00, w sali parafialnej.

8. Za tydzień, w niedzielę 8 kwietnia, w salkach parafialnych odbiór alb komunijnych, od godz. 10.30 dla dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 4 i dla dzieci z SP4 z klasy IIIA, zaś dla pozostałych dzieci z SP4 po Mszy św. o 11.30.

9. W następny poniedziałek, 9 kwietnia przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie wypełnionych deklaracji na Mszy św. o godz. 12.00. Puste deklaracje można już dziś zabrać do domów ze stolika pod chórem.

10. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w liturgię Wielkiego Tygodnia i wystrój świąteczny kościoła.

12. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Witolda Pełszyńskiego, Janinę Andruczyk, Mariusza Fröchlicha, Teresę Szulc, Bronisławę Cieślukowską. Polećmy ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Całą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl