Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy uroczystość Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
3. Dziś także odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Uroczysta Msza Św. i diecezjalna pielgrzymka  Nadzwyczajnych  Szafarzy Komunii św. wraz rodzinami o godz. 15.00 w sanktuarium.
4. W tym roku obchodzimy 450.rocznicę urodzin św. Stanisława Kostki –patrona młodzieży. Z tej też okazji dziś o godz. 19.00  do  naszej  parafii przybędą relikwie św. Stanisława. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich parafian, a w sposób szczególny dzieci i młodzież.
5. Jutro  przeniesiona  z  racji  Niedzieli  Palmowej  i Oktawy  Wielkanocy-uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie wypełnionych deklaracji na Mszy św. o godz. 12.00. Puste  deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem.
6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.00.
7. W środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb, w intencji których modlimy się na Mszy św. składkowej i na nowennie.
8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. Uroczysta Msza św. z intronizacją Pisma św. o godz. 16.00. Na tę Mszę Świętą szczególnie zapraszamy osoby z Kręgu Biblijnego.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na przedszkole prowadzone w Betlejem przez siostry elżbietanki z Polski.
10. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława  Dobrołowicza i Tadeusza Stankiewicza. Polećmy ich i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl