Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Biblijną. Uroczysta Msza św. z intronizacją Pisma św. zostanie odprawiona o godz.16.00. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na przedszkole w Betlejem, prowadzone przez siostry Elżbietanki z Polski
2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II – w czwartek przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się  w koszyczku za ławkami można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II.
3. W najbliższą środę, 18 kwietnia o godz.19.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci wyjadą w góry z siostrami benedyktynkami.
4. Mszy św. z okazji rocznicy I Komunii św. zostanie odprawiona w niedzielę, 13 maja o godz.16.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i krewnych. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę, 12 maja od godz. 10.00 . Pierwsza próba i jednocześnie zebranie dla rodziców 25 kwietnia o godz. 19.00 w kościele. Druga próba 10 maja o godz. 16.30.
5. W poniedziałek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić diecezjalną Uroczystość Świętego Wojciecha, połączoną z imieninami ks. bp Jerzego Mazura, biskupa ełckiego.

Wspominamy także obchody w tym roku jubileuszu 20-lecia sakry biskupiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 Nieszporami w naszym kościele. Po Nieszporach wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do Katedry Ełckiej, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się koncelebrowana Msza św.
6. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w tym roku przyjmuje wnioski o płatności bezpośrednie wyłącznie przez internet. Szczegółowa informacja umieszczona jest w przedsionkach kościoła.
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i ofiary do puszek. Dziękujemy za ofiarowane ławki i stół ogrodowy do salek parafialnych.
8. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
8. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Drobiszewskiego i Zofię Wasilewską. Polećmy ich i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl