Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Jutro 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski i naszej diecezji. Po nieszporach, które o godz. 17.00 rozpoczną się w naszym kościele wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do katedry, w której o godz.18.00 rozpocznie się koncelebrowana Msza św.  Radę parafialną, wszystkie grupy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież zachęcamy do udziału. Po Mszy będzie możliwość złożenia imieninowych życzeń ks. biskupowi Jerzemu Mazurowi.
3. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
4. W środę 25 kwietnia o godz.19.00 w kościele próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii św. i zebranie dla rodziców dzieci klas IV.
5. W środę zapraszamy na czwartą przed jubileuszem, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania własnych modlitw (nie próśb prywatnych, jak czynimy to na kartkach z prośbami i podziękowaniami) do Matki Bożej, które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Modlitwy wrzucamy do skarbonki pod chórem, tak jak wszystkie prośby i podziękowania.
6. W piątek o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zbiórka kandydatów o godz. 17.35. Spowiedź dla kandydatów, ich świadków i rodzin w czwartek od godz. 19.00  We wtorek i czwartek o godz. 18.30 odbędą się próby liturgiczne.

7. W poniedziałek 30 kwietnia imieniny obchodził będzie ks. Marian Wojtkowiak CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz.18.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny i nabyć nowy numer Martyrii.
9 .Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Władysławę Kowalczyk, Saturnina Tyszkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Rodzinom kandydatów do bierzmowania  życzymy dobrego duchowego przeżycia tych dni. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu!

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl