Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś po Mszy o godz. 16.00 spotkanie w salkach młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
2. Trwa maj, miesiąc w którym czcimy Najświętszą Maryję Pannę. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane po każdej wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta połączone z procesją wokół świątyni.
3. W liturgii we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
4. Spotkanie Rady Parafialnej o 10 maja w czwartek o godz. 19.00. Bardzo prosimy, aby na to spotkanie przybyli nie tylko członkowie Rady, ale także chociaż jeden przedstawiciel z każdej grupy czy wspólnoty działającej w naszej parafii.
5. Dzieci klas IV szkoły podstawowej zapraszamy na próbę do kościoła w czwartek, 10 maja na godz. 16.30. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę, 12 maja od godz. 10.00. Uroczysta Msza św. Rocznicowa Komunii św. zostanie odprawiona 13 maja o godz. 16.00.
6. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest to okres bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego. Osoby uczestniczące w tej nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust cząstkowy.
7. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.
8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jutro, we wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim – dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

9. W przyszłą niedzielę 13 maja na Mszy o godz. 11.30  dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny w dniu I Komunii świętej za przystąpienie do Komunii św.j lub pobożny udział w uroczystości pierwszokomunijnej.
Przy okazji prosimy, aby parafianie nie związani z uroczystością wybrali się na niedzielną Mszę św. o innej godzinie.
10. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę młodzieży na Jasną Górę 26 maja. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
11. Osoby zainteresowane wyjazdem na tegoroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich prosimy o zgłoszenia i wpłaty do końca tego tygodnia. Szczegółowe informacje i program  można uzyskać na stronie internetowej parafii lub u ks. Dawida.
12. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Jest to szczególny czas spędzony z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Pierwszy turnus odbędzie się w dniach 29 czerwca - 15 lipca, drugi w dniach 17 lipca - 2 sierpnia. Szczegóły znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.
13. Zapraszamy dzieci do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Studzienicznej, która będzie miała miejsce w sobotę, 19 maja. Dziecko może pojechać z opiekunem. Zapisy w zakrystii lub u katechetów poprzez dziennik elektroniczny. Koszt wyjazdu to 10 zł. Bliższe informacje u katechetów.
14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 15-17 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Narcyza Jenczelewskiego. Polećmy go i wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.

Wszystkim naszym drogim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl