Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dziś o godz.19.00 zapraszamy na koncert z cyklu Ełckich  Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego.
2. Jutro, 30 kwietnia, swoje imieniny obchodzi ks. Marian Wojtkowiak CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. We wtorek rozpoczniemy maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane po każdej wieczornej Mszy św., w niedziele i święta połączone z procesją wokół świątyni. Jutro o godz.17.00 próba sypania kwiatów przed majowymi procesjami i uroczystością Bożego Ciała.
4. W tym tygodniu: we wtorek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. W czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu porządek Mszy jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. W piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, w sobotę, 5 maja – święto św. Stanisława Kazimierczyka.
5. We wtorek i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 bądź 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
7. Konferencja przed chrztem w sobotę 5 maja o godz. 17.00 w salce parafialnej.

8. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Jest to szczególny czas spędzony z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Szczegóły znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.”
9. Już dziś informujemy, że najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 10 maja w czwartek o godz. 19.00. Bardzo prosimy, aby na to spotkanie przybyli nie tylko członkowie Rady, ale także chociaż jeden przedstawiciel z każdej grupy czy wspólnoty działającej w naszej parafii.
10. Zapraszamy dzieci do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Studzienicznej w sobotę 19 maja. Dziecko może pojechać z opiekunem. Zapisy w zakrystii lub u katechetów poprzez dziennik elektroniczny. Koszt wyjazdu - 10 zł. Bliższe informacje u katechetów po 6 maja.
11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
12. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Stefana Grosfeld, Janinę Czyżewską oraz naszego współbrata ks. Kazimierza Błońskiego CRL, który ostatnio posługiwał w parafii we Mstowie. Jego pogrzeb odbędzie się jutro. Polećmy ich miłosierdzi Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl