Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, rocznicę objawień fatimskich i rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Ponadto dziś w naszej parafii ma miejsce uroczystość  I Komunii Św. Pamiętajmy w dzisiejszych modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc. 

2. Po dzisiejszym nabożeństwie majowym oraz procesji eucharystycznej zachęcamy do pozostania jeszcze w świątyni, na modlitwie uwielbienia, która będzie tym razem o charakterze maryjnym.

3. Przypominamy, że trwa maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane po każdej wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta połączone z procesją wokół świątyni. Z wielkim żalem należy zauważyć, że coraz częściej zdarza się, że brakuje osób do niesienia feretronów czy sztandarów. Tymczasem na nabożeństwie często jest nas naprawdę wielu… Walczmy z obojętnością, którą – niestety - widać coraz bardziej, także w kościele. Zwracamy się z gorąca prośbą, o zwrócenie na to uwagi, abyśmy zawsze mogli godnie przeżywać procesję z Najświętszym Sakramentem. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na piękne nabożeństwo majowe. 

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, w środę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w piątek w diecezji ełckiej wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera. W tym tygodniu także nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 14 maja o godz.19.00 w kaplicy.

 

6. Jestem - pod tym właśnie hasłem odbędą się tegoroczne, XXII Spotkania Młodych Lednica 2000. Ruch Lednicki działający przy parafii NSJ w Ełku zaprasza do wspólnego wyjazdu. Program można znaleźć na stronie internetowej parafii. Zapisy i wpłaty u ks. Dawida Kövera CRL w kościele NSJ w Ełku do 15 maja! Koszt wyjazdu: 70 zł.  Serdecznie zapraszamy!

7. W najbliższy piątek, 18 maja spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na Lednicę. Zapraszamy młodzież na Mszę św. i nabożeństwo o godz.18.00, następnie do sali katechetycznej.

8. W sobotę, 19 maja będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Studzienicznej. Zapraszamy do udziału dzieci z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Dziecko może pojechać z opiekunem – mamą, tatą czy dziadkami. Zapisy w zakrystii lub u katechetów. Koszt wyjazdu to 10 zł.

9. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć zawiązek małżeński, zapraszamy na kurs w naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 15-17 czerwca 2018 r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

20. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta zakończy okres Wielkanocy. Jest to więc ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i komunię św. wielkanocną.

11. Wychodząc z kościoła można zabrać Biuletyn Parafialny.

12. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć zawiązek małżeński, zapraszamy na kurs, który w naszej parafii odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2018 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Od pewnego czasu w parafii Najświętszego Serca Jezusowego zmagamy się z kłopotem, jakim jest rozsypywane konfetti przed wejściem do kościoła po uroczystościach ślubnych. Całą sobotę i niedzielę sztuczne kwiatki, serduszka, ryż czy inne śmieci zalegają wokół kościoła oraz na ulicach Wojska Polskiego, Roosevelta i Armii Krajowej. Są także wnoszone na butach do świątyni. Siostra Sawia po każdym ślubie stara się to sprzątać z chodników oraz kościoła, ale w przypadku niepogody czy wiatru jest to bardzo uciążliwe.

Apelujemy do narzeczonych przed ślubem o zachowanie porządku wokół świątyni. Niestety, mimo próśb i zapewnień ze strony nowożeńców, ze nie planują używać konfetti, zawsze znajdzie się ktoś z gości weselnych, który ich użyje. W związku z tym problemem, na wniosek Rady Parafialnej, przed ślubem będzie pobierana kaucja, która w razie zaśmiecenia terenu przykościelnego zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów sprzątania. Jeśli po ślubie nie będzie zachodziła konieczność sprzątania, nowożeńcy będą mogli odebrać całość kaucji.

14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.

15. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisława Sokołowskiego i Alfreda Mrówka. Polećmy ich i  wszystkich naszym bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl