Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki.
2. Przypominamy, że trwa maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane po każdej wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta połączone z procesją wokół świątyni.
3. W tym tygodniu w liturgii:
- w poniedziałek, 21 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji,
- w czwartek, 24 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 2013 roku i przypada w czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. To także – jak co roku 24 maja – dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
- w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 21 maja o godz. 19.00.
5. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek, 24 maja o godz. 19.00. Na spotkanie, oprócz członków Rady Parafialnej, zapraszamy przedstawicieli grup działających w naszej parafii.
6. W sobotę, 26 maja - Dzień Matki. Modlitwa w intencji wszystkich mam, żyjących i zmarłych, na Mszy Św. o godz. 18.00.

7. Za tydzień, 27 maja uroczystość Najświętszej Trójcy. To także ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować. Można to zrobić właśnie na takich Wieczorach, wspólnie modląc się przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do czynnego zaangażowania się, do wielbienia Pana Boga sercem, modlitwą i śpiewem.
8. W tym roku we wrześniu minie 60 lat od przybycia do naszej parafii kopii obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwracamy się z prośbą o pisanie własnych modlitw (nie próśb prywatnych, jak czynimy to na kartkach z prośbami i podziękowaniami), które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Na najbliższe środowe nabożeństwo prosimy o przyniesienie ze sobą kwiatów, które będziemy mogli złożyć u stóp Matki Bożej.
9. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć zawiązek małżeński, zapraszamy na kurs w naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 15-17 czerwca. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona.
10. W piątek, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Obowiązywać ono również będzie w każdej parafii i kancelarii parafialnej. Wszelkiego rodzaju zaświadczenia otrzyma tylko osoba, której zaświadczenie dotyczy, lub inna posiadająca pisemne upoważnienie do odbioru dokumentu. Aby otrzymać jakiekolwiek dokumenty z kancelarii należy posiadać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
12. Wychodząc z kościoła można wziąć Biuletyn Parafialny.
13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Janinę Niewiarowicz, Jana Budzińskiego, Wojciecha Witczaka. Polećmy ich i  wszystkich naszym bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Pozdrawiamy ludzi chorych, samotnych, opuszczonych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie.

Kanonicy Regularni Laterańscy


Kanonicy.pl