Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To także ostatnia niedziela miesiąca, dlatego tradycyjnie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
2. Nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy św.
3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że żywność dla podopiecznych będzie wydawana we wtorek, 29 maja w godz. 14.00-16.00.
4. W czwartek, 31 maja - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 11.30 (tej nie będzie). Msza św. przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 11.00,  a po niej tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w naszym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy do procesji wszystkich wiernych, asystę procesyjną, niosący sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiatki, służbę liturgiczną, a także dzieci pierwszokomunijne w albach. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 10.30, by razem przejść na Plac Jana Pawła II. Wszystkich mieszkających przy trasie procesji prosimy o przyozdobienie okien i balkonów obrazami i symbolami religijnymi.
5. W czwartek, 31 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. Od piątku 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Przez cała oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy Św. procesja wokół kościoła wraz z nabożeństwem. Serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną i asystę procesyjną. Od 9 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30.

7. W piątek, 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 8.30, o godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Jerzego Mazura, ordynariusza diecezji ełckiej. W programie festynu wiele atrakcji i występów.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.. Dzieciom przypominamy, że mogą przystąpić do Komunii św. podczas Mszy św. na Placu Jana Pawła II o godz. 11.00, lub o godz. 18.00 w kościele. W pierwsza sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
9. Konferencja przed Chrztem Św. w sobotę, 2 czerwca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
10. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają ełczan do udziału w świę-towaniu 100 rocznicy powstania ich zgromadzenia. Centralne uroczystości w Ełku przewidziane są od 1 do 6 czerwca.
Plan zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń, na ulotkach rozdawanych przez siostry po Mszy św. oraz na stronie parafialnej i biuletynie. Już dziś po każdej Mszy św. siostry zapraszają na film ukazujący ich pracę.
11. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 15-17 czerwca. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.
12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl