Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które budowały ołtarz. Panom z Rady Parafialnej i Domowego Kościoła, którzy od wczesnych godzin rannych poświecili czas i siły, aby zbudować ołtarz. Dziękujemy asyście procesyjnej, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, organiście, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom za przystrojenie okien i balkonów na trasie procesji. Wielkie słowa wdzięczności kierujemy do siostry Goretti, za przygotowanie dzieci, które utworzyły nasz żywy ołtarz na trasie procesji.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cała oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św., zaś od 9 czerwca o godz. 17.30.

3. We wtorek, 5 czerwca– wspomnienie św. Bonifacego. O godz. 12.00 Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła i ich rodzin.

4. W środę w zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie św. Norberta, biskupa

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

 

6. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek, 7 czerwca o godz. 19.00.

7. W piątek, 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa –  doroczny odpust w naszej parafii. Msze święte w tym dniu o godz. 6.30, 12.00, 18.00. W tym roku główna, uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 w sobotę, 9 czerwca. Mszę św. poprowadzi ks. Tomasz Tyszkiewicz CRL. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za który można uzyskać odpust zupełny. Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich naszych parafian, gości oraz przyjaciół parafii i domu zakonnego. Zapraszamy chór parafialny, całą asystę, dzieci, ministrantów, lektorów, szafarzy i niosących feretrony. Po uroczystej sumie na placu za plebanią rozpocznie się rodzinny festyn parafialny. Przewidziane są atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Festyn odbędzie się na placu przy plebanii, placu Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych i przy przedszkolu Perełka. 

8. Informujemy, że w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Kancelaria parafialna w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie nieczynna. 

10. W piątek Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

11. W ten dzień przypada także święto patrona naszego miasta - Św. Jana Pawła II oraz 19. rocznica pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ełku. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. na Placu Św. Jana Pawła II o godz. 18.00. O godz. 19.00 z tej okazji zapraszamy również na koncert do amfiteatru Ełckiego Centrum Kultury. Zaśpiewają ełccy artyści, ale także goście. Wystąpi m.in. nasza schola, która śpiewa podczas Wieczorów Uwielbienia.

12. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

13. Zachęcamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „POLSKA RODZINĄ SILNA!”, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę, 10 czerwca i rozpocznie się o godz. 15.00, w tym roku - z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy obelisku poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, przed Urzędem Miasta. Stąd przejdziemy na Plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się rodzinne muzykowanie. 

14. Tegoroczna XXVIII Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza do Ostrej Bramy wyruszy z Suwałk 15 lipca. Szczegóły na plakatach w przedsionku.

15. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.

16. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Michała Lechowicza, Wojciecha Witczaka, Edwarda Harasimiuka. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl