Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji odpustowej, chórowi, panu organiście, pani Marcie, scholi dziecięcej, scholi Wieczorów Uwielbienia, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom. Dziękujemy wszystkim kapłanom za obecność i wspólną modlitwę. Słowa wdzięczności kierujemy do tych osób, którzy okazali szczególną pomoc w przygotowaniu festynu. Podziękowania kierujemy ku dobrodziejom: Urzędowi Miasta Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Panu Wójtowi i Gminie Ełk, Komendantowi Straży Pożarnej i Policji oraz Straży Miejskiej, wojsku, Parafialnemu Zespołowi Caritas, dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i przedszkola „Perełka”.
2. W środę zapraszamy na szóstą przed jubileuszem, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do  pisania własnych modlitw (nie próśb prywatnych, jak czynimy to na kartkach z prośbami i podziękowaniami) do Matki Bożej, które będziemy odczytywali podczas nabożeństwa. Modlitwy wrzucamy do skarbonki,  tak jak wszystkie prośby i podziękowania.
3. W dniach 15-17 czerwca odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpocznie się w piątek w kościele -- Mszą św. o godz. 18.00.
4. Po dwóch latach pracy w naszej parafii ks. Dawid Kover CRL,  rozpocznie posługę jako przeor w parafii we Mstowie. Chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za lata posługi w naszej parafii i serdecznie zapraszamy na Mszę św. 17 czerwca o godz. 8.30. W tym samym dniu o godz.11.30 Msza św. w intencji Siostry Goretti z okazji imienin. Zapraszamy wszystkich parafin do wspólnej modlitwy.

5. Towarzystwo Ciemnych Typów prowadzi działalność poprzez - pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom w załatwieniu spraw związanych w dziedzinach urzędowych, szkolnych, medycznych, pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw życiowych, pomoc medyczno-urzędowa dla dzieci, ludzi chorych i starszych, pomoc i prowadzenie zbiórek rzeczowych dla ludzi bezdomnych oraz pozostających w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie sprawy są załatwiane z duża dyskrecja i poufnością. Więcej szczegółów znajdziemy na  stronie internetowej i na plakacie w przedsionku kościoła.
6. Wielkimi krokami zbliża się XXVI Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę , która będzie trwać od 28 lipca do 11 sierpnia. Przewodnicy z grupy Jaćwingowie Ełk zapraszają wszystkich zainteresowanych pielgrzymką na pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono w następną niedzielę w parafii św. Wojciecha po Mszy św. o godz.18.00. Po nim zapraszamy na ognisko. Szczegóły podane są na plakacie przedsionku.
7. Fundacja Odpowiedzialni za Marzenia prowadzi na terenie naszego miasta zbiórkę książek w ramach projektu „ Ełk- tu czytam książki”, która w sierpniu pozwoli utworzyć biblioteki na wybranych oddziałach w ełckich szpitalach oraz warsztatach osób niepełnosprawnych. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i współtworzenia bibliotek. Szczegóły na plakatach w przedsionkach kościoła.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Zygmunta Dębowczyka, i Annę Ostapowicz. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...
Wszystkim życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, zawierzając Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl