Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Obchodzimy XII Niedzielę Zwykłą, to także uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, ale z związku z koncertem puzonistów Wieczór Uwielbienia został przełożony na 1 lipca po wieczornej Mszy św.
3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca  Jezusowego codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 – zakończenie w najbliższy piątek. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00, w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w każdy czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, 25 czerwca w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie obowiązkowe bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; w czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W piątek, 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, dzień szczególnej modlitwy w intencji papieża. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
5. Odwiedziny chorych, do których przychodzimy z posługą w pierwsze piątki miesiąca, będą miały miejsce wyjątkowo nie 6 lipca, ale już w najbliższy piątek, 29 czerwca, od godz. 8.00.
6. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy św. W miesiące wakacyjne, czyli w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00, w zamian zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00.
7. Zmienią się także godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej. Od przyszłego tygodnia aż do końca wakacji, kancelaria będzie czynna we wtorki w godz. 8.00-10.00 i w piątki w godz. 16.00-17.30.

8. Za tydzień w niedzielę, czyli 1 lipca zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 12.30, podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. Konferencja przed chrztem św. w sobotę, 30 czerwca, o godz. 17.00 w salce parafialnej.
9. Przypominamy, zwłaszcza w okresie letnim, o odpowiednim stroju, który obowiązuje w kościele, szczególnie w czasie Mszy św.
10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła i parafii.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysława Romanowskiego, Barbarę Potuszyńską, Sławomira Kolendę, Jerzego Gąsiewskiego. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Wszystkim parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy przyjemnej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i sprzyjającej pogody, bezpiecznej podróży i Bożego błogosławieństwa. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu!

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl