Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dziś imieniny obchodzi nasz współbrat – ks. Jacek Krzewicki CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu w liturgii:  w  poniedziałek  wspomnienie Najświętszej Mari Panny z Lourdes, w czwartek święto św. Cyryla i Metodego  - patronów Europy.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,

- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,

- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,

- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,

- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

4. Jutro, 11 lutego, przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych osobom w podeszłym wieku i chorym. 

5. W piątek, 15 lutego, imieniny będzie obchodził nasz współbrat - ks. Zygfryd Zastocki CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6 Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 22-24 lutego br. Zapisy w kancelarii parafialnej. Informujemy przy tej okazji narzeczonych, że następny kurs planowany jest dopiero w czerwcu.

7. W przedsionku kościoła można nabyć lutowy numer diecezjalnego miesięcznika „Martyria”.

8. Wychodząc z kościoła można ze sobą zabrać Biuletyn Parafialny.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy również za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

10. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Krystynę Komosińską, Antoniego Kozłowskiego i Apolonię Tomaszewską.. Polećmy ich oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Wszystkim naszym drogim parafianom i dobrodziejom, a także przybyłym do nas gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl