Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dziś przypada VIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj w polskim Kościele obchodzony jest dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa, który rozpoczyna 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Także dzisiaj świętujemy piękny jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Zygfryda Zastockiego CRL. Msza Św. w intencji księdza jubilata o godz. 11.30.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. Msza św. w intencji naszego współbrata - śp. ks. Kazimierza Rompalskiego  CRL o godz. 12.00.
3. W poniedziałek, 4 marca o godz. 18.45, spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
4. We wtorek, 5 marca o godz. 12.00, Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła i ich rodzin.
5. W najbliższą środę, 6 marca wypada Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. o godz.: 6.30, 12.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły - jakościowy i ilościowy. Wszyscy powinni powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia powinny spożyć tylko jeden posiłek do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 7 marca po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
7. W piątek, 8 marca Dzień Kobiet. Msza św. w intencji wszystkich kobiet o godz. 18.00. W ten dzień swoje imieniny obchodzić będzie siostra Taida Pęczak OSB. Msza św. w intencji solenizantki o godz. 18.00.

8. W  sobotę, 9 marca swoje imieniny obchodzić będzie nasza zakrystianka - siostra Sawia Czarnacka OSB. Msza św. w intencji solenizantki zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe kościoła.
11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Krystynę Januszko, Walentynę Borawską i Stanisława Perzonowskiego. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy dobrego zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Całą naszą parafię i gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl