Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 17.00.

2. Z żalem przyjęliśmy informację,  że w piątek, 8 marca o godz. 17.15 zmarł nasz wieloletni organista - Pan Jerzy Sulima. Przez blisko 45 lat pełnił posługę organisty i dyrygenta chóru parafialnego w naszej wspólnocie parafialnej. Zmarły Pan Jerzy przez ostatnie lata będąc już na emeryturze często powracał do naszej parafii, by służyć swoim talentem i umiejętnościami, podejmował także pracę w sąsiedniej parafii pw. Ducha Świętego.  Pana Jerzego zapamiętamy jako człowieka wielkiej pogody ducha i dobroci, szczerego i oddanego Kościołowi w Ełku, naszej parafii i naszej wspólnocie zakonnej. Kilka lat temu Opat Generalny naszego Zakonu włączył Go do naszej wspólnoty zakonnej jako członka honorowego. Polecamy duszę śp. Jerzego Sulimy waszej życzliwej pamięci. 

Na ręce Tomasza Sulimy, naszego organisty, składamy całej Rodzinie wyrazy współczucia i zapewniamy was o naszej modlitwie. Informujemy jednocześnie, że ciało śp. Jerzego zostanie wystawione w Miejskim Domu Pogrzebowym przy cmentarzu dzisiaj o godz. 12.00. Wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego do naszego kościoła w poniedziałek, 11 marca o godz. 13.45. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00 w naszym kościele, a następnie ciało Pana Jerzego zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym nr 2 w Ełku. Zapraszamy do modlitwy i licznego udziału w ostatniej ziemskiej drodze śp. Jerzego Sulimy.

3.Zachęcamy tdo licznego uczestnictwa i modlitwy podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w czasie Wielkiego Postu:

 

- dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu  bierzmowania  w czwartek o godz.18.45,

- dla dzieci w piątek o godz. 16.45,

- dla dorosłych w piątek o 17.30.

4. Wyjątkowo w najbliższy poniedziałek, 11 marca nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

5. Informujemy, że wznawiamy w naszej parafii działalność Klubu Seniora. Pierwsze spotkanie dla seniorów za tydzień, czyli w niedzielę 17 marca o godz. 15.00 w salce parafialnej. 

6. Wychodząc z kościoła można  zabrać Biuletyn Parafialny.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu- Niedziela Ad Gentes- ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Franciszka Gapskiego, Stanisława Gienieczko, Melanię Sadowską, Jarosława Gajewskiego, Genowefę Dymek oraz Jerzego Sulimę. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom oraz przybyłym do nas gościom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl