Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odprawiane są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św.
2. Zebranie rodziców dzieci, które mają w tym roku przyjąć I Komunię św. odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia po wieczornej Mszy św.
3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana: dla dzieci w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek, 5 kwietnia o godz. 18.45 w sali parafialnej. Zapraszamy nie tylko tych, co systematycznie uczęszczają na spotkana Kręgu, ale również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
6. Konferencja przed chrztem w sobotę, 6 kwietnia o godz. 17.00 w sali parafialnej.
7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
8. Od 10 do 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Bawarii, Czech i Austrii śladami Papieża Benedykta XVI. To pielgrzymowanie będzie swego rodzaju "rekolekcjami w drodze" w czasie których odwiedzimy miejsca związane z Papieżem Benedyktem XVI. Koszt pielgrzymki: 450 zł oraz 240 euro. Zapisy u ks. Łukasza.
9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny z akcji Caritas, minimalna ofiara to 6 zł.
10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby parafii, zwłaszcza remont dachu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już dziś składamy za te ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

Parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl