Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, prowadzi je ojciec Paweł Zybura, dominikanin, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zawierzamy jego osobę i czas rekolekcji Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona jako podziękowanie księdzu rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odprawiane są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. 

3. Próba ustawienia dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek, 11 kwietnia o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w czwartek, 11 kwietnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych. Paczki te sfinansowane zostały m.in. z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na ten cel.

5. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana: dla dzieci w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.

6. W piątek, 12 kwietnia 2019 roku odprawiona będzie Droga Krzyżowa na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 na Placu Jana Pawła II, a zakończenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Przedstawiciele naszej parafii krzyż będą nieśli od stacji III do IV. 

Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Plac Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Gdańska, Sikorskiego, Bahrkego, Grota Roweckiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa zakończy się Komunią Świętą, Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem pasterskim.  

 

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli nocny maraton pieszy, składający się z 14 odcinków, obędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 22.00 w parafii Św. Tomasza Apostoła w Ełku. Zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl.

8. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Męki Pańskiej. To tak zwana Niedziela Palmowa - poświęcenie palm w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego podczas każdej Mszy św. Konkurs palm po Mszy św. o godz. 11.30. Osoby, które nie zdążą zaopatrzyć się wcześniej w palmy, będą mogły nabyć krzyżyki wykonane z liścia palmowego w cenie 2 zł. Krzyżyki palmowe możemy nabyć już dzisiaj w przedsionku kościoła oraz w następną niedzielę przed każdą Mszą św.

9. Niedziela Palmowa to także XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Msza Św. dla młodzieży pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura, ordynariusza diecezji ełckiej, w katedrze pw. Św. Wojciecha o godz. 14.00. Do uczestnictwa zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

10. W zakrystii i w kancelarii parafialnej zapisujemy chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć wielkanocną Komunię Świętą. Nie dotyczy to chorych, których już odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Chorych odwiedzimy w Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia od godz. 8.00.

11. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc jest ograniczona.

12. Od 10 do 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Bawarii, Czech i Austrii śladami Papieża Benedykta XVI. To pielgrzymowanie będzie swego rodzaju "rekolekcjami w drodze" w czasie których odwiedzimy miejsca związane z Papieżem Benedyktem XVI. Koszt pielgrzymki: 450 zł oraz 240 euro. Zapisy u ks. Łukasza.

13. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny z akcji Caritas, minimalna ofiara to 6 zł. 

14. W przedsionku kościoła dostępny jest także najnowszy numer naszego diecezjalnego miesięcznika „Martyria”.

15. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i za ofiary indywidualne na remont naszego kościoła i potrzeby parafii. 

16. W mijającym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli śp. Brygida Jabłońska oraz Krzysztof Kuś. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas rekolekcji. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl