Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Dziś w naszej parafii ma miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc.
3. Także dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert z cyklu „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w wykonaniu Edyty Krzemień- sopran i Rafała Sulimy - organy. Wstęp wolny.
4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy (to także rocznica objawień fatimskich i rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II), we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w sobotę w diecezji ełckiej wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
5. Przypominamy, że nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane jest w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W niedziele nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału!
6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 13 maja o godz.  18.45.
7. W czwartek 16 maja, o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania w sali parafialnej.
8. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii świętej zostanie odprawiona w niedzielę, 19 maja o godz. 11.30. Próba dla dzieci we wtorek, 14 maja o godz. 16.30. Spowiedź w piątek, 17 maja od godz. 16.30.
9. Narzeczonym, którzy zamierzają w najbliższej przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Wiesz, że Cię kocham - pod tym właśnie hasłem odbędą się tegoroczne, XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000. Ruch Lednicki działający przy parafii NSJ w Ełku zaprasza do wspólnego wyjazdu. Z naszej parafii autokar wyruszy w sobotę, 1 czerwca o godz. 2.00. Powrót w niedzielę, 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu 110 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała.
11. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer „Martyrii", a także zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
12. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.
13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Musiał, Janinę Domurat i Barbarę Toczyłowską. Polećmy Je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy tydzień. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl