Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera, we wtorek świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i towarzyszy, w środę św. Rity z Cascii, zakonnicy, w czwartek św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa i męczennika, w piątek Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, zaś w sobotę św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Przypominamy, że trwa maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie przed wieczorną Mszy św., zaś w każdą niedzielę połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. 

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w najbliższy czwartek, 23 maja w godz.14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

5. W najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 19.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin w sobotę 25 maja o godz. 9.30. Próby liturgiczne odbędą się w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.45 w kościele.

6. Za tydzień, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Modlitwa w intencji wszystkich mam, żyjących i zmarłych, na Mszy Św. o godz. 10.00.

7. Za tydzień, 26 maja przypada ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia. 

8. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć zawiązek małżeński, zapraszamy na kurs w naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, osobiście i telefonicznie. Ilość miejsc ograniczona.

9. Wychodząc z kościoła można  zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, a także za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.

11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Topolską. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Pozdrawiamy ludzi chorych, samotnych, opuszczonych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Kanonicy.pl