Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną i Dzień Matki. Wszystkim mamom, życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o matkach w naszych modlitwach. Modlitwa wspólnotowa w intencji wszystkich mam, żyjących i zmarłych, dziś na Mszy św. o godz. 10.00.
2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy więc tradycyjnie do naszej świątyni na godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia.
3. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
4. Kończy się maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie - do najbliższego piątku - przed wieczorną Mszy św. o godz. 17.30.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 27 maja o godz. 18.45.
6. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam we wtorek, 28 maja o godz. 12.00.
7. We wtorek, 28 maja o godz. 19.00 w sali parafialnej spotkanie organizacyjne przed wyjazdem młodzieży do Lednicy.
8. W piątek, ostatnim dniu maja rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
9. W najbliższy piątek rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Program kursu przedstawia się następująco:
Piątek –  31 maja 2019 r.:
godz. 18.00 – Msza św. w kościele, godz. 18.45 – konferencja: „Rodzina wspólnotą dialogu z Bogiem, wierząca i ewangelizująca" oraz "Rodzina w parafii", godz. 19.30 – przerwa, godz. 19.45 – konferencja: „Odpowiedzialne rodzicielstwo” oraz „Organizm ludzki w służbie życiu”. Modlitwa na zakończenie.
Sobota – 1 czerwca 2019 r.:
godz. 15.00 – konferencja: „Treść przysięgi małżeńskiej”, godz. 15.45 – przerwa, godz. 16.00 – konferencja: „Zdolność do zawarcia sakramentu małżeństwa” oraz „Małżeństwo sakramentem i aktem prawnym”, godz. 17.30 – przerwa (poczęstunek), godz. 18.00 – konferencja: „Modlitwa w życiu chrześcijanina" oraz "Eucharystia i pokuta w służbie małżeństwa", godz. 19.30 – adoracja w kaplicy.

Niedziela - 2 czerwca 2019 r.:
godz. 16.00 – Msza św. w kościele, godz. 16.45 – konferencja: "Rodzina wspólnotą miłości". Po konferencji rozdanie świadectw ukończenia kursu.
10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
11. Konferencja przed Sakramentem Chrztu Św. w sobotę, 1 czerwca o godz. 17.00 w sali parafialnej.
12. W sobotę rozpocznie się czerwiec - miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., o godz. 17.30.
13. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim – dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
14. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, a także za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.
15. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Alinę Cebelińską, Apolonię Fronckiewicz, Annę Nowak. Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl