Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj, w VII Niedzielę Wielkanocną przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
3. Rozpoczął się czerwiec. W naszym kościele tradycyjne nabożeństwo poświęcone Najświętszemu Sercu Jezusowemu codziennie przed wieczorną Mszy św. o godz. 17.30.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 3 czerwca o godz. 18.45.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią św. Pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
6. Zapraszamy na ełcki Marsz dla Życia i Rodziny, który będzie miał miejsce w najbliższą sobotę, 8 czerwca 2019 roku. Początek o godz. 15.30 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Sprzed naszego kościoła marsz przejdzie do parku Kopernika, gdzie odbędzie się piknik rodzinny i koncert stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
Przypominamy też, że 8 czerwca – w 20. rocznicę pobytu Ojca Świętego w diecezji ełckiej- o godz. 19.00 na placu św. Jana Pawła II zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta zakończy okres Wielkanocy. Jest to więc ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i komunię św. wielkanocną. 
8. W przedsionku kościoła możemy nabyć najnowszy numer miesięcznika „Martyria” i zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
9. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, a także za ofiary indywidualne składane na potrzeby naszej parafii.  Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona na cele remontowe naszej świątyni.
Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Eugenię Grobicką. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl