Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tak zwane Zielone Świątki. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód okresu wielkanocnego. Pamiętajmy w tym miejscu o przykazaniu kościelnym: „Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię św. przyjmować”.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to także dzień modlitw za Kościół w Chinach.
3. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.
4. Przypominamy, że czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 18.45.
6. We wtorek, 11 czerwca o godz. 18.00,  zostanie odprawiona Msza Święta w intencji solenizantki - siostry Goretti OSB. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Zbliża się okres pielgrzymkowy. 15 lipca z kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach, wyruszy 29. Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza do Ostrej Bramy. Szczegóły na plakacie w przedsionku.
Z kolei 6 sierpnia 2019 r. wyruszy z Warszawy 308. Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup 17-tych na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej błękitno-czerwono-błękitnej. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na tacę w ubiegłym tygodniu, a także za te dzisiejsze i indywidualne ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej świątyni.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mirosławę Ziemkiewicz, Barbarę Pytlewską i Zygmunta Tobera. Polećmy ich i  wszystkich naszym bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Zawierzamy was Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl