Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Hasło tego roku koncentruje naszą uwagę na Chrystusie obecnym pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
2. Adwent to czas, w którym razem z Maryją będziemy oczekiwać na przyjście Zbawiciela.
3. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe Rodziny. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami. W tym tygodniu w liturgii :
• w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
• w środę wspomnienie św. Barbary,
• w piątek wspomnienie św. Mikołaja,
• w sobotę wspomnienie Świętego Ambrożego.
4. W tym tygodniu  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych, w piątek od godz. 8.00, o godz. 16.30 Msza Święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem. W Adwencie znajdźmy czas na modlitwę i na czuwanie. Niech ono pomoże nam lepiej przygotować się do Bożego Narodzenia.
6. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę, 8 grudnia i potrwają do środy włącznie. W niedzielę nauki na każdej Mszy  Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 16.30. Już dziś planujmy czas dla siebie i dla rodziny, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
7. Młodzież z Ruchu Lednickiego rozprowadza sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Ruchu Lednickiego.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii. Za tydzień druga niedziela miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe i budowlane prowadzone w naszej Parafii.
9. Ofiara do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
10. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: + Genowefę Truszkowską,+ Waldemara Szweda i + Teodorę Lekenta. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na czas Adwentu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl