Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy XVIII Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary  do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Zbigniewa Reguckiego, kapłana z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, który poprowadzi rekolekcje.  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i księdza Zbigniewa. Taca na zakończenie rekolekcji w środę to wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone słowo. Dzisiaj nauki na każdej Mszy Świętej, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 16.30.
3. Czas rekolekcji to również czas spowiedzi. Spowiedź Święta będzie w poniedziałek wtorek i środę przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.
4. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe Rodziny. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami.
5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem. W Adwencie znajdźmy czas na modlitwę i na czuwanie. Niech ono pomoże nam lepiej przygotować się do Bożego Narodzenia.
6. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.  Świece wigilijne w cenie 6 zł i 15 zł można nabyć w przedsionku kościoła.
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tace. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii.
8. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Józefa Gwiazdowskiego, + Stanisława Działaka. Zmarło także nienarodzone dziecko Liliana Chmiel. Rodzicom Liliany składamy wyrazy serdecznego współczucia. Wszystkim zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, światła Ducha Świętego na owocne przeżywanie rekolekcji i nieustannej opieki Matki Najświętszej Niepokalanie Poczętej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl