Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom.
2. We wtorek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 6.30 i 12.00. Po Mszy o godz. 12.00 kościół będzie zamknięty do godz. 23.00. W wigilijny wieczór zasiądziemy do wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem  i złożeniem sobie życzeń. Niech ten wieczór będzie czasem  przebaczenia  i pojednania. Zachowajmy nasze polskie zwyczaje  i niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd.  Pamiętajmy o tych, których dziś już nie ma między nami, a którzy  z nami żyli i  kochali nas.
3. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00, przyjdźmy aby razem z pasterzami uczcić Narodzenie Pana Jezusa.
4. W środę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze Święte jak w każdą niedzielę.
5. W pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia zapraszamy na godz. 17.00. na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby śpiewać kolędy.
6. Zapraszamy na koncert świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 19.00.  Usłyszymy Te Deum - Wolfganga Amadeusza Mozarta i najpiękniejsze polskie  kolędy w wykonaniu Chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy oraz Małgorzaty Trojanowskiej- sopran,  . 
7. W dniach 28-30 grudnia 2019 r. kolędnicy misyjni odwiedzą rodziny naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędujących dzieci. Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Amazonii.
8. W sobotę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu w naszym  w kościele o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Święta.

9. Za tydzień, 29 grudnia, ostania niedziela miesiąca. Zapraszamy na kolędowy Wieczór Uwielbienia o godz.19.00.
10. W przedsionku kościoła wyłożony jest świąteczny numer Biuletynu Parafialnego. Podpowiadamy w nim jak modlić się podczas rodzinnej Wieczerzy Wigilijnej.
11. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od czwartku 2 stycznia 2020 r.
12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tace. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii.
13. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Martę Łojewską i + Krystynę Miezianko. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa i  miłości na Wigilię , na Święta i na ostatnie dni roku kalendarzowego. Zanim przyjmiemy Boże błogosławieństwo pomódlmy się za wszystkich chorych, samotnych i tych  którzy będą  spędzać te  Święta z daleka od swojej rodziny. Pod Twoją Obronę… 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl